Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Karštis alina ir keturkojus. Kaip juos tinkamai apsaugoti?

2021-08-06
Karštis alina ir keturkojus. Kaip juos tinkamai apsaugoti?

Ši vasara išties karšta ir ilgai besilaikantis karštis vargina ne tik mus, bet ir mūsų augintinius, todėl kiekvieno šeimininko pareiga užtikrinti komfortą savo augintiniui net ir pačią karščiausią vasaros dieną.

Kaip tinkamai pasirūpinti savo augintiniu per karščius? Svarbiausi dalykai – gyvūnas visada turi turėti galimybę rasti pavėsį ir priėjimą prie šviežio geriamojo vandens. Venkite ilgų pasivaikščiojimų karščiausiu paros metu, geriausia šunį pavedžioti anksti ryte ir vėliau vakare, kai saulė nebebūna tokia varginanti, o UV indeksas ne toks aukštas.  Vidurdienį augintinį palikite pavėsyje ar namuose.

Labai svarbu žinoti, jog jokiu būdu negalima palikti augintinio vieno automobilyje ar vietoje, kur nėra pavėsio. Palikus gyvūną automobilyje net ir pravertais langais rizikuojate jo netekti. Automobilio salonas įkaista vos per kelias minutes ir praviri langai dažnai neapsaugo nuo itin greito perkaitimo, dėl kurio gyvūną gali ištikti šilumos smūgis. Perkaitęs gyvūnas tampa vangus, mieguistas, lėtas, jo liežuvis ir dantenos stipriai parausta, akių vyzdžiai išsiplečia, gyvūnas smarkiai lekuoja, gali pradėti seilėtis, vemti, netekti sąmonės ar net mirti.

KIKA veterinarijos gydytoja Kamilė Ausmanė pataria, kad įtarus jog gyvūnas perkaito, reikėtų nedelsiant susukti jį į drėgną rankšluostį, ar bandyti vėsinti vandeniu, taip pat kuo skubiau kreiptis į artimiausią veterinarijos kliniką.

Tačiau, šiais laikais, gyvūnų prekių parduotuvėse jūs tikrai galite rasti platų prekių asortimentą padėsiantį apsaugoti jūsų augintinius karščių metu.  Jei matote, jog su augintiniu teks keliauti ar ilgą laiką būti saulėje, pasirūpinkite jo vėsinimu. Ką vertėtų rinktis?

Jei keliausite su gyvūnu narve ar bokse – įsigykite specialų ventiliatorių, tvirtinamą prie narvo, jis užtikrins vėdinimą ir gyvūnas neperkais. Dar vienas puikus pasirinkimas – vėsinantis kilimėlis, kurį galima tiesti ir namuose, ir gyvūno narve ar net lauke pavėsyje. Šunys mielai guli ant tokių kilimėlių, kurie atvėsina gyvūno kūną ir palaiko normalią jo kūno temperatūrą, neleisdami gyvūnui perkaisti. Tokie kilimėliai nereikalauja elektros energijos ir puikiai palaiko vėsią gyvūno temperatūrą net kelias valandas.

Jau minėjome, kad net ir nebūdamas tiesioginiuose saulės spinduliuose gyvūnas gali gauti šiluminį smūgį. Reikėtų prisiminti, kad sunkiau karštį pakelia vyresnio amžiaus, antsvorio turintys, sergantys, trumpasnukiai gyvūnai. Tokius augintinius karštą dieną reikėtų saugoti dar atidžiau.

Dar vienas produktas, galintis jums pagelbėti – vėsinančios šunų liemenės. Aprengę šunį tokia liemene galėsite be baimės išbūti lauke kelias valandas nebijodami saulės ar šiluminio smūgio. Liemenė vėsins šuns kūną taip neleisdama jam perkaisti. 

Dažnas šunų maudymas karštomis dienomis taip pat nėra išeitis. „Maudomas šuo atsivėsina tik tuo momentu. Jei išmaudytas šuo paliekamas džiūti saulėje jo kailis dėl drėgmės nebepraleidžia oro ir šuo nuo to tik labiau kaista. Ilgaplaukiams šunims vasarą rekomenduojama šiek tiek patrumpinti kailį ir geriau vandeniu drėkinti papilvę bei krūtinę bei naudoti vėsinančias liemenes.“- sako veterinarijos gydytoja K. Ausmanė.

Išėję pasivaikščioti būtinai su savimi kartu pasiimkite gertuvę su vandeniu, kad gyvūnas visada galėtų palakti ir atsigaivinti. Asortimente rasite patogių gertuvių, iš kurių augintinis galės lakti net ir be dubenėlio.

Jei vaikštote mieste, prisiminkite, kad karštą dieną asfaltas įkaista taip, jog gali nudeginti jautrias gyvūno pėdutes. Todėl stenkitės arba augintinį vesti per žolę, arba pasirūpinkite jo pėdutes apsaugančiais batukais. Grįžę po tokio pasivaikščiojimo pėdutes patepkite drėkinančiu ir raminančiu balzamu.

Parduotuvėse rasite ir specialių kepurių nuo saulės skirtų šunims. Saulė visiems šviečia vienodai, todėl augintinio galvą taip pat reikėtų pasaugoti, ypač jei daug laiko būnate tiesioginėje kaitroje.

Jei namuose, kur laikote gyvūną tvanku – patieskite jam vėsinantį kilimėlį ir pasiūlykite atsigaivinti vėsinančiais žaislais. Tokie žaislai palaikyti šaldiklyje puikiai atvėsina gyvūnus.

„Nenustebkite jei karščių metu jūsų augintinis ės šiek tiek mažiau maisto, tai normalu. Derėtų pasirūpinti lengvai virškinamu maistu ir neapkrauti gyvūno skrandžio. Tiesa, jei gyvūnas ilgą laiką atsisako ėsti reikėtų susirūpinti ir kreiptis į veterinarijos gydytojus.“ – pataria Kamilė Ausmanė.

Karštą vasaros dieną jūsų augintinis pats savimi pasirūpinti negali – tai jo šeimininko pareiga. Todėl mėgaukitės vasara su savo augintiniu saugiai ir komfortiškai.

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!