Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Maltos bišonai, viskas ką reikia žinoti

2017-03-16
Maltos bišonai

Viena seniausių, bet tuo pačiu ir viena populiariausių dekoratyvinių šunų veislių yra maltos bišonas. Nors šie šunys iš pirmo žvilgsnio primena debesų kamuoliuką, senovėje jie buvo smulkių graužikų medžiotojai, o dėl savo puraus ir tankaus kailio - karalių ir aristokratų kompanionai šaltomis žiemomis. 

 

Iki šių dienų nėra tiksliai aišku iš kokios veislės kilo šie minkšto kailio savininkai, tačiau tikėtina, jog jų proseneliai – špicai ir Tibeto terjerai. Nors šios veislės istorija siekia net romėnų laikus, manoma, kad į Europa jie atkeliavo kartu su klajoklių gentimis, kurios šiuos šunis augino kaip medžiotojus. Šios veislės bišonų pavadinimas siejasi su šalimi Malta, kuri kadaise buvo patogus prekybos centras aplinkui esančioms saloms ir žemynams. Būtent šioje saloje Maltos bišonai buvo naudojami kaip tuometinių pinigų analogas, juos mainydavo už tam tikras prekes. Dėl savo istorinių sąsajų su Maltos sala, šios veislės šunys dar vadinami maltiečiais. Svarbu paminėti, kad kiekviena bišonų veislė (Maltos, Havanos, Bolonės ir Garbanotasis bišonas) susilaukia ypatingo susižavėjimo visame pasaulyje iki šių dienų. Amerikoje populiariausia bišonų veislė yra Garbanotasis bišonas, tuo tarpu Europoje – Maltos bišonas.

 

Smulkus sudėjimas, ilgo ir švelnaus plauko minkštumas, ilgaamžiškumas, žavingumas, draugiškumas – priežastys dėl ko gyvūnų mylėtojai renkasi šią veislę kaip savo geriausią draugą. Pateikiame papildomą informaciją, kuri leis sužinoti daugiau apie šiuos karališkuosius pieno baltumo šunis.

Sudėjimas

Maltos bišono veislė yra maža šunų veislė, tačiau ji atitinka reikiamus svorio standartus norint išlaikyti sveiką šunį. Pavyzdžiui, Maltos nykštukinis bišonas dažnai kenčia nuo rimtų ligų dėl per mažų kūno proporcijų. Maltos bišono patinas turėtų sverti nuo 3 iki 5 kg, o patelė nuo 2 iki 4 kg. Patinų aukštis ties ketera (aukščiausias šuns kūno taškas tarp pečių ir kaklo pradžios) siekia iki 25 cm, patelės yra žemesnės, jų ketera siekia iki 23cm.

Baltas maltos bišonas iškišęs liežuvį

 

Vidutinis arba trumpas snukis su apvaliomis juodomis akimis, kurias puošia baltas kailis, sudaro įspūdį, jog šuo turi ilgas baltas blakstienas

Juodos akys, nosis, lūpos ir letenų pagalvėlės baltame kailio fone suteikia ypatingą šunišką mielumą. Maltos bišono eisena primena tikrą danguje plaukiantį debesies kamuolį – jie eina lygiai ir labai lengvai. 

Maltos bišono kailio priežiūra 

 

Šilkinis sniego baltumo kailis yra išskirtinis Maltos bišono veislės bruožas, kuris patraukia bet kurio praeivio akį. Kai kuriose kūno vietose kailis gali siekti net iki 21 cm ilgį. Maltos bišonai nesišeria ir yra hipoalerginiai – tinkantys alergija turintiems žmonėms. Visgi, dėl šios teigiamos savybės kailis turi būti šukuojamas pakankamai dažnai, rekomenduojama tai daryti kiekvieną dieną. 

 

Jeigu nesiruošiate su augintiniu keliauti į parodas, kailį galima trumpinti, tai nereikalaus tiek daug intensyvios priežiūros norint išlaikyti augintinio stulbinantį grožį. Dažniausiai, norint tinkamai pasirūpinti Maltos bišono kailiu, reikia reguliariai apsilankyti šunų kirpykloje, kur pagal tam tikrus kirpimo būdus šuo bus išmaudytas ir sutvarkytas. Žinoma, išmokus tinkamai kirpti (įprastai kerpama iki 3cm), maudyti ir prižiūrėti kailį - šukuosenas galėsite formuoti namuose taip, kaip norėsite patys.

 

Maltiečių temperamentas

 

Maltos bišono charakteris pasižymi meilumu, judrumu ir prieraišumu savo šeimininkui. Įsigydami šią veislę, žinokite, kad pasirinkęs šeimininką – šuo taps jūsų nuolatiniu kompanijos draugu. Ši veislė tinkama ir šeimai su vaikais, tik svarbu žinoti, kad norint jog Maltos bišonas sutartų su mažuoju šeimos nariu, mokyti bendravimo taisyklių reikia abu mažuosius šeimos narius - tiek vaiką, tiek šunį. 

 

Taip pat,  Maltos bišonas noriai bendrauja su kitais augintiniais. Nors šios veislės šunys yra ganėtinai užsispyrę ir dresūra gali tapti labai sudėtinga, nenuleiskite rankų ir paverskite užsiėmimus smagiais ir įdomiais potyriais, kurie vėliau leis džiaugtis paklusniu augintiniu. 

 

Dėl lengvesnio ir mažesnio kūno sudėjimo Maltos bišonas augti ir mėgautis saugiu gyvenimu gali tiek bute, tiek name. Svarbu atkreipti dėmesį, kad ši veislė buvo medžiotojai, todėl pasižymi skardžiu balsu lojant, taip pranešdami ne tik apie savo grobį, o ir apie savo egzistenciją, kai lieka vieni namuose. Nors Maltos bišonai namuose yra labai žaismingi ir aktyvūs, deja, ilgi pasivaikščiojimai įvairiais gamtos ar miesto takeliais jiems nėra prioritetas. Šiai veislei užtenka trumpų pasivaikščiojimų lauke porą kartų dienoje. Jie mieliau žais su jumis gulėdami minkštai ant namų sofos arba žalioje pievoje.

baltas bišonas su mėlynom petnešom sėdi ant žolės iškišęs liežuvį

 

Maltos bišonų mityba ir sveikata

 

Tinkamai prižiūrint ir maitinant augintinį galite turėti ilgaamžį gyvenimo draugą net iki 15-20 metų. Nors Maltos bišono veislė yra viena iš sveikiausių, bet kaip ir kiekvienas gyvas organizmas jis gali susidurti su tam tikromis problemomis – kelio girnelės išnirimu, paveldimomis akių ligomis, dantų akmenimis. 

 

Negalavimai gali kilti dėl netinkamos mitybos. Geriausias maistas Maltos bišonui – aukštos kokybės ir lengvai virškinamas šunų maistas, taip pat dėl maisto pasirinkimo galite konsultuotis su veterinaru. Aukšta maisto kokybė Maltos bišonui leis išvengti alergijos pašarui, o lengvai virškinama savybė – nesukels virškinimo trakto susirgimų. Norint užkirsti kelią dantų akmenims privaloma reguliariai prižiūrėti burnos higieną naudojant šunims skirtas dantų pastas.

 

Visi šeimininkai augindami šviesios ar balto atspalvio kailį turinčius keturkojus draugus, gali susidurti su kailio spalvos pasikeitimais aplink akis ir burną, kuriuos sukelia akių ašarų latakų obstrukcija. Šis negalavimas atsiranda dėl pašaro ir vandens kokybės arba kitų neigiamai veikiančių faktorių, kurie gali būti susiję su Maltos bišono sveikatos būkle. Norint apsaugoti savo augintinį nuo ašarų dėmių susidarymo privalu išanalizuoti duodamo maisto sudėtį ir kokybę, girdyti tik šviežiu išgrynintu vandeniu porceliano ar nerūdijančio plieno dubenėlyje bei naudoti akių priežiūros priemones, kurios nuvalo jau susidariusias dėmes ir užkerta kelią kauptis nešvarumams.

 

Norėdami turėti ilgaamžį ir sveiką Maltos bišoną rinkitės legalų ir kokybišką veislyną. Šios veislės šuniukų kainos prasideda nuo 750 eurų. Kaina priklauso nuo veislyno prestižo ir kokybės santykio. Prieš įsigydami Maltos bišoną atkreipkite dėmesį į šuniuko tėvus ir jų sveikatos istoriją, pasidomėkite, kokius sveikatos tyrimus veislynas yra atlikęs šuniukų tėvams. Rinkitės tokį veislyną, kuris gali laisvai suteikti visą informaciją apie jų veisiamus keturkojus draugus ir padėti įvairiais klausimais ištikus bėdai.

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!