Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: +370 7 00 66066

Maltos bišonai

2017-03-16
Maltos bišonai

Maltos bišonai (Maltese) – dekoratyvinių šunų veislė, pasižyminti ypatingu grožiu ir elegancija. Tai viena seniausių natūraliai susiformavusių mažų šunų veislių. Spėjama, kad Maltos bišonų pavadinimas kilo nuo Viduržemio jūros salos – Maltos. Tuo metu Maltos sala buvo prekybos centras ir šuniukai iš čia keliavo kaip mainai už tam tikras prekes. Į Jungtinę Karalystę Maltos bišonai atgabenti maždaug XVI amžiuje, jie buvo mėgstamiausi karalienės Elžbietos I šuniukai. Dėl išskirtinės išvaizdos Maltos bišonus mėgo tapyti tokie garsūs dailininkai kaip Goja ir Rubensas.

Charakterio savybės ir gyvenimo būdas

Maltos bišonai – tai gero būdo, prieraišūs ir labai meilūs šunys. Nedideli, itin švelnaus balto kailio šuneliai papirks savo ištikimybe ir begaline meile. Maltos bišonas – puikus šeimos šuo. Šie judrūs, energingi gražuoliai be galo mėgsta žaisti ir yra draugiški vaikams. Be to, tai viena džentelmeniškiausių mažų šunų veislių. Nepaisant jų mažo dydžio, Maltos bišonai yra drąsūs ir itin mėgsta bendrauti.

Šios veislės šunys taip pat išsiskiria savo puikia sveikata ir ištvermingumu. Jiems patinka aktyvūs užsiėmimai, tačiau jei tam nėra galimybės, nesunkiai prisitaiko prie sėslesnio gyvenimo. Maltos bišonui visiškai pakaks pasivaikščiojimo kieme ar aplink gyvenamųjų namų kvartalą. Jei tik panorėsite, šios veislės šuo su malonumu leisis ir į ilgesnį žygį. Maltos bišonas yra labai protingas šuo, – jo gyvenimą reikia reguliuoti tiek, kad būtų nustatytos saugios šuns elgesio ribos. Šuniukai lengvai dresuojami, greitai mokosi.

Priežiūra

Maltos bišonai yra itin švarūs šunys. Ilgas, puošnus kailis nesišeria, neturi pavilnės, todėl nesukelia alergijos. Tačiau jį rekomenduojama reguliariai prižiūrėti. Tokia priežiūra padeda išvengti kailio susivėlimo. Kailį galima kirpti trumpai arba laikyti ilgą krentantį. Ilgesnį kailį reikia dažniau šukuoti ir plauti, o viršugalvio plaukus surišti specialiomis gumytėmis ar kaspinėliais, kad nekristų į akis. Letenas ir pilvą galima papudruoti specialia, šunims skirta pudra, kad tarp maudymų mažiau išsiteptų. Kas porą savaičių patrumpinami nagai. Tamsių dėmelių po akimis galima išvengti šeriant kokybišku, specializuotu pašaru balto kailio šunims ir reguliariai valant vietas po akimis specialiu skysčiu. Taip pat reikia prižiūrėti šių šunų dantis.

Kai šuneliai šiek tiek ūgteli, juos patartina maudyti ne dažniau kaip kas 3 dienas. Prieš maudymą rekomenduojama kailiuką iššukuoti. Kad kailis nebūtų sausas, rekomenduojama jį sudrėkinti specialiu šunų kondicionieriumi ar balzamu, kad jis būtų apsaugotas nuo lūžinėjimo. Vanduo turi būti nekarštas, minkštas. Maudyti reikia tik profesionaliomis, šunims skirtomis priemonėmis.

Ruošiant Maltos bišoną parodoms, rekomenduojama pasikonsultuoti su veisėjais, kurie turi ilgą šios veislės veisimo patirtį.

 

 

 

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas.