Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Sportuok su bičiuliu

2019-05-15
Sportuok su bičiuliu

Sportuoti kartu su augintiniu? Žinoma! Aktyvūs užsiėmimai kartu su keturkoju bičiuliu sustiprins raumenukus ir jūsų draugystę. Tai geras laiko praleidimo ir sveikatos stiprinimo būdas bei savo augintinio palepinimas – juk laikas, praleistas su šeimininku, yra nepakartojamas. Štai keletas rekomendacijų, kokį sportą pasirinkti ir ko gali prireikti sportuojant su augintiniu.

Užsiimkite mėgstama sporto šaka – augintiniui ji patiks ne ką mažiau nei jums.

Pasivaikščiojimas. Lengva kūno mankšta ir gryno oro teikiamas malonumas. Pasivaikščiojimams ypač tinka gamta: parkas, miškas, kalnuotos vietos. Šis užsiėmimas patiks tiems, kurie mėgsta lengvas, energijos suteikiančias treniruotes.

Bėgiojimas. Šunys labai mėgsta bėgioti, o tai daryti su šeimininku – pats didžiausias malonumas. Bėgiojimas sustiprins jūsų ir augintinio kūną bei ištvermę. Patogiam bėgiojimui ypač pravers specialus pavadėlis su diržu ant juosmens.

Važiavimas dviračiu. Jei mėgstate važinėtis dviračiu, tai daryti galite kartu su savo augintiniu – jūs minsite pedalus, o šuo bėgs šalia. Svarbiausia pasirūpinti tinkamu pavadėliu ir šis sportas taps puikia pramoga jums ir šuniui. Jei jūsų augintinis yra mažas ir daug bėgioti nemėgsta, tačiau spirga iš noro važiuoti kartu – pritvirtinkite prie dviračio specialų krepšį ir drąsiai jį vežkitės.

Plaukiojimas. Šuo maudynes ežere ar jūroje mėgsta daug labiau nei ankštoje vonioje, tad karštą vasaros dieną pirmyn į vandenį kartu su šunimi. Plaukiojimas yra vienas intensyviausių sportų, tad šuniui tikrai patiks.

Imtynės. Tai išties puiki treniruotė. Šuo turi daug jėgos, tad sulauksite didelio pasipriešinimo. Draugiškos imtynės ar virvės tempimas – smagus laiko leidimas su augintiniu ir dar viena proga pasportuoti.

Joga. Neįprasta? Tačiau tai tiesa: joga su šunimis egzistuoja ir populiarėja visame pasaulyje. Tai unikalus sportas, kurio metu keturkojai šeimininkams padeda atlikti tam tikras jogos pozas, tokiu būdu su augintiniu praleidžiama daugiau laiko ir stiprinamas ryšys tarp šuns ir šeimininko. 

Šuo su raudonu megztuku ir šalia esančiu kamuoliu

Ko gali prireikti sportuojant su šunimi?

Neperšlampami batai. Pasivaikščiojimams ir bėgiojimui nesutrukdys net balos, purvas ar sniegas. Neperšlampami batukai apsaugos letenėles.

Rūbeliai. Nesvarbu kokį sportą pasirinkote – bėgiojimą, važiavimą dviračiu ar pasivaikščiojimą – augintiniui prireiks itin patogių, nuo netikėto lietaus ir vėjo apsaugančių rūbelių. Ypač svarbu, kad sportuojant patogiai prisisegtų pavadėlis.

Pavadėliai. Sportuojant svarbu, kad jums ir augintiniui netrukdytų pavadėlis. Specialūs sportui ir važiavimui dviračiu pritaikyti pavadėliai leis pamiršti apie galimus nepatogumus ir suteiks daugiau laisvės bei malonumo sportuoti kartu su šunimi.

Įranga dviračiui. Svarbiausia, kad būtų patogu. Speciali įranga leidžia saugiai pritvirtinti šuns pavadėlį prie dviračio. O mažiesiems keturkojams, kurie mėgsta pasivažinėjimus, bet ne bėgiojimą, puikiai tiks krepšiai, tvirtinami prie dviratės transporto priemonės.

Keli patarimai sportuojantiems

Ką daryti, jei šuo susižeidė ar pasitempė? Pirmoji pagalba – lipnus elastinis tvarstis. Specialiu elastiniu tvarsčiu galima stipriai apjuosti pažeistą vietą. Lipnus elastinis tvarstis tinkamas naudoti susižeidus ar siekiant išvengti traumų.

Kaip paskatinti šunį atlikti pratimus? Skanėstas – geriausia paskatinimo priemonė. Šuo mielai atliks įvairius pratimus, jei už tai sulauks atpildo – skanaus kąsnelio. Taip pat skanėstuose yra daug vitaminų ir mineralų, kurie itin reikalingi sportuojant.

Kaip palaikyti šuns ištvermę visus metus? Aktyviai gyvenantiems, treniruojamiems šunims ypač tinka specialiai subalansuotas ėdalas NATURE‘S PROTECTION ACTIVE. Ėdalas subalansuotas daug judantiems šunims, palaiko ištvermę, stiprina raumenis ir audinius.

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!