Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Kodėl šunys graužia daiktus?

2015-04-14
Kodėl šunys graužia daiktus?

Maži šuniukai graužia įvairius daiktus dantų augimo metu. Tai sumažina skausmą ir niežulį patinusiose dantenose, padeda formuotis žandikauliui. Jie, kaip ir kūdikiai, taip susipažįsta su juos supančiu pasauliu. Jei tai daro suaugęs šuo – tai jau problema. Suaugę šunys pradeda graužti dėl nerimo, nuobodulio, pykčio, taip pat dėl to, kad neturi kur išlieti energijos. Bausti už tai – beprasmiška, nes šuo tai daro jums nematant ir tikrai nesupras tokio jūsų elgesio priežasčių. Žymiai paprasčiau yra išmokyti šunį suprasti, ką graužti galima. 

Tam yra specialūs žaislai, pagaminti iš tvirtos medžiagos, turinčios patrauklų šuniui kvapą ir skonį, arba dirbtiniai kaulai. Jums belieka išmokyti savo augintinį graužti būtent juos. Prieš tai, žinoma, reikėtų paslėpti visus lengvai prieinamus ir tinkamus graužti daiktus. 

Minkštos gumos ar pliušiniai žaislai netinka. Šuo gali praryti jų dalis, ir tokiu atveju tenka kreiptis į chirurgą. Suteikti žaislui malonų kvapą galima patrinant jį kumpio gabalėliu arba paukščių taukais. Taip pat tinka ir dideli, sterilizuoti galvijų kaulai. Po kurio laiko juos reikia nuplauti ir vėl sterilizuoti. Būtinai pagirkite ir apdovanokite skanėstu savo augintinį, pamatę jį graužiant tam skirtą daiktą. 

Skirkite savo augintiniui dėmesio – dresiruokite, pakankamai ilgai pavedžiokite lauke. Toks šuo visada kantriai lauks sugrįžtančio šeimininko ir nekels pavojaus namams.

Jeigu jokios priemonės nepadėjo, derėtų nuvesti šunį pas veterinarijos gydytoją. Gali būti, kad jį kamuoja dantenų uždegimas. 

Parengta pagal užsienio spaudą

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!