Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Kaip išmokyti triušį visko negraužti?

2020-03-04
Kaip išmokyti triušį visko negraužti?

Graužimas triušiams yra labai natūralus ir reikalingas veiksmas. Svarbu išmokyti juos, kas tinkama graužti, o kas – ne. 

1. Leiskite pasirinkti. Kadangi triušiui reikia graužti, jūs turite leisti jam pasirinkti, ką triušis gali saugiai graužti, pvz.: obels ar gluosnio šakeles, saugius triušių žaislus, nekenksmingus krepšelius ir žaislus iš gluosnio, žolės kilimėlius, kartoną. Pateikus daug įvairaus dydžio bei tipo graužti tinkamų daiktų, labai tikėtina, kad vienas jų patenkins triušio poreikį graužti. Žinoma, keletą saugių žaislų galite įdėti ir į narvą.

2. Apribokite triušo buvimo jūsų namuose vietą. Tinkamas triušio erdvės apribojimas sumažina pagundas. Neleiskite triušiui laisvai lakstyti po visus namus. Bent jau ne iš pradžių. Parinkite ribotą plotą, kur leisite triušiui būti. Elektros laidai yra labai pavojingi triušiui, taigi jūs visų pirma privalote užtikrinti, kad triušis negalės prie jų prieiti. Baldai ir kiti daiktai taip pat turi būti apsaugoti.

3. Prižiūrėkite. Triušis nežino, kad jam negalima graužti baldų ir kitų daiktų, taigi jūs turite jį mokyti. Kai pradedate auginti triušiuką, žaidimų metu jį atidžiai stebėkite. Svarbu, kad pradėtumėte dresavimą, kai tik parsinešate triušiuką namo. Taip išvengsite blogų įpročių formavimosi. Kai tik jūsų triušis pabandys kramtyti ką nors netinkamo, giežtai pasakykite NE (bet nereikia šaukti) ir suplokite rankomis. Tada duokite triušiui tinkamą graužti žaislą.

4. Turėkite kantrybės. Jūsų triušiui reikės laiko mokytis. Taigi būkite kantrus ir nuoseklus. Niekada nemuškite savo triušio! Jeigu triušis toliau graužia netinkamus daiktus, padėkite jį „minutės pertraukėlei“ į narvą. Kitas pasirinkimas yra naudoti specialų aptvarą. Triušiukas turės galimybę laisvai bėgioti, o jums nebereikės žiūrėti, kad tik jis ko nesugraužtų. Kai jūsų triušis suaugs ir taps ramesnis, netinkamų daiktų graužimas nebebus tokia didelė problema, tačiau nuoseklumas ir kantrybė nuo pat pradžių yra labai svarbu.

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!