Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Intriguojantys faktai apie kates

2016-09-20
Intriguojantys faktai apie kates

Ar žinote, kad....

... visos katės gimsta aklos. Matyti jos pradeda tik praėjus pirmoms kelioms savaitėms po gimimo. 

... katės turi rudimentinius (užuomazginius) kaulus, būtent dėl to jos geba prasisprausti pro labai ankštas erdves. 

... katės dažnai turi trečiąjį akies voką, kuris paprastai nėra matomas. Jeigu jūs jį matote gana dažnai, tai gali reikšti, jog katė serga. 

... katės regėjimas dienos metu yra panašus į žmogaus, tačiau prieblandoje jos gali matyti šešiskart geriau nei mes, nes dėl atspindinčio tinklainės paviršiaus geba sukaupti šviesą užpakalinėje akies dalyje. 

... katės užuodžia keturiolika kartų geriau nei mes. Tai reiškia, jog jos gali užuosti iš kraiko dėžės sklindantį kvapą daug anksčiau nei mes. 

... kačių klausa taip pat yra labai gera. Jos geba girdėti aukštesnių tonų garsus nei žmonės ar šunys. Trisdešimt du atskiri raumenys, esantys kačių ausyse, leidžia joms tiksliai nustatyti garso šaltinio vietą. 

... kačių ūsų išsidėstymas yra individualus, taip pat kaip individualūs yra žmogaus pirštų antspaudai. Ūsai padeda katėms rasti kelią visiškoje tamsoje. Ūsai paprastai yra užsirietę, bet kai jie yra visiškai tiesūs, beveik atitinka katės kūno plotį ir dėl to katė gali nuspręsti, kokia vieta ar kelias yra joms per ankštas. Ūsai taip pat paprastai išduoda katės elgseną: tiesūs, nukreipti į priekį ūsai parodo, kad katė yra susijaudinusi ir įsitempusi.

... katės turi aštrius dantis, kurie sukurti žudyti grobį jį uždusinant ar perpjaunant stuburą. Kačių dantys yra didžiausias jų turtas laukinėje gamtoje. Atsižvelgiant į kūno proporcijas, nepagaunamasis dūminis leopardas turi ilgiausius iltinius dantis visoje kačių šeimoje, o jaguaras turi stipriausius nasrus – jie gali perkąsti net vėžlio kiautą. 

... katės turi daugiau stuburo slankstelių nei žmonės. Vaikai mėgsta tampyti katėms už uodegų, tačiau neleiskite jiems to daryti, nes katei skauda. Slanksteliai taip pat yra laisviau sujungti vienas su kitu negu žmonių ir dėl šios priežasties gyvūnai yra labai lankstūs.

Balta katė lakanti pieną iš stiklinės

... stuburo lankstumu labiausiai išsiskiria gepardai – greičiausi sausumos žinduoliai. Su lanksčiu stuburu ir į vairą panašia uodega gepardai gali šluote nušluoti viską, ką tik pamato Afrikos savanoje.

... tigras yra didžiausias kačių šeimos žinduolis visoje žemėje. Suaugęs Sibiro tigras gali sverti iki 362 kg ir yra vienas didžiausių grobuonių žemėje. Tigrai yra puikūs plaukikai ir vieninteliai kačių šeimos atstovai, kuriems labai patinka braidžioti vandenyje (jaguarai Šiaurės ir Pietų Amerikoje dažnai brenda į vandenį medžioti mažylių aligatorių ir anakondų). 

... liūtai yra vieninteliai kačių šeimos atstovai, kurie gyvena grupėmis, vadinamomis pulkais. Liūtams – vienintelėms socialioms katėms, šeimos gyvenimas suteikia pranašumą prieš kitus kačių šeimos atstovus, kadangi jie medžioja visi drauge.
 
Paruošta pagal užsienio spaudą
 

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!