Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Tinkama augintinio kailio priežiūra padeda išvengti netvarkos namuose ir vizitų pas veterinarą

2022-03-02
Tinkama augintinio kailio priežiūra padeda išvengti netvarkos namuose ir vizitų pas veterinarą

Sausėjanti oda, besielektrinantys, lūžinėjantys plaukai ir jų slinkimas – gerai pažįstamos problemos, kurias ne tik jums, bet ir jūsų augintiniui atneša žiema.

 

Gyvūnų kailis, dėl didelio temperatūrų skirtumo namuose ir lauke, sauso oro bei šalčio, praranda gyvybingumą, o oda ima sausėti. Nemažai iššūkių, ypatingai ilgakailiams augintiniams, kelia ir kailyje besikaupiantis purvas, drėgmė ir atsirandantys parazitai – visi šie veiksniai gali sukelti ligas.

 

Tačiau to galima išvengti tinkamai rūpinantis savo augintinio higiena. Kaip tai padaryti, atsako „KIKA“ kirpėja ir mokymų vadovė Kamilė Ausmanė.

 

Gyvūnų priežiūros specialistė, šalia jos pomeranijos špicų veislės šuo ir įvairios kosmetinės Tauro pro line priemonės

 

Kovoti su šalčio padariniais padės tinkama kosmetika

 

„Oro kaita ir šildymo sezonas neigiamai veikia ne tik žmonių plaukus, bet ir jų augintinių kailį – sausina, elektrina, silpnina, todėl jis praranda gyvybingumą, plaukas ima lūžinėti. Taip pat padidėja ir peršalimo ar kitų ligų tikimybė“, – šalčio keliamas grėsmes vardina K. Ausmanė.

 

Pirmoji pagalba, siekiant apsaugoti savo keturkojį šeimos narį nuo šalčio keliamų grėsmių, anot ekspertės, yra tinkama apranga – drėgnuoju sezonu yra būtina turėti lietpaltį, kuris padės apsisaugoti ne tik lietaus ir šalto vėjo, bet ir nuo drėgmės bei purvo užsilaikymo kailyje. Ne mažiau svarbų vaidmenį atlieka subalansuota ir sveika mityba, imuniteto stiprinimas papildais, aromaterapija bei natūralios, pagal individualius poreikius pritaikytos kosmetikos priemonės.

 

Nedidelės veislės šunelis su stilingu permatomu lietpalčiu bando peršokti milžinišką balą

 

„Tiek estetinės, tiek sveikatos problemos gali atsirasti ne tik dėl šalčio, bet ir dėl netinkamos priežiūros, pavyzdžiui, prastos mitybos ar negerai parinktų priemonių kailio puoselėjimui, blogų maudymo įpročių“, – kalba K. Ausmanė.

 

Nors gali pasirodyti, kad žiemą gyvūną reikėtų maudyti rečiau, kirpėja rekomenduoja šaltuoju metų laiku tai daryti tokiu pačiu režimu, kaip ir vasarą, tačiau rinktis kitokią kosmetiką. „Tiek žiemą, tiek vasarą maudyti augintinį galima taip pat. Pavyzdžiui, jeigu su juo miegate, tai galite daryti maždaug kas savaitę, o kartą per mėnesį reikėtų nuvesti į kirpyklą“, – dėmesį atkreipia ji ir pastebi, jog žiemą verčiau rinktis kailį maitinančią, o vasarą – jį drėkinančią kosmetiką.

 

Natūrali sudėtis ir aktyvūs ingredientai

 

Netinkama kosmetika augintiniui gali iššaukti įvairias problemas, todėl ją rinktis reikia itin atsakingai.

 

„Kosmetika turi būti kuo labiau natūrali ir kokybiška, be silikono, parabenų, SLS (dirbtiniai stiprūs putokliai) ir kitų agresyvių cheminių priemaišų, kurios tarsi duoda greitą rezultatą, tačiau, iš tiesų, ilgainiui išsausina plauką ir dar labiau jam pakenkia. Taip pat svarbu, kad kosmetika būtų pritaikyta pagal gyvūno kailio tipą. Pavyzdžiui, švelniaplaukiams ar krentančio kailio šunims tinka maitinantys, drėkinantys ar keratinu papildyti šampūnai. Jei augintinio plaukas šiurkštus, taip pat rasite būtent šiam kailio tipui pritaikytas priemones“, – pasakoja ekspertė ir priduria, kad nuo netinkamai parinktos arba blogai nuplautos kosmetikos gali atsirasti sąvėlos.

 

K. Ausmanė pažymi, kad dėl augintinio sveikatos ir puikios jo kailio bei odos būklės reikia rinktis kosmetiką sukurtą augintiniams, o ne žmonėms. Žmonių kosmetikoje esančios priemaišos gali pakenkti augintinio odos pH pusiausvyrai, kelti niežulį ar net alergiją. O tuo tarpu gyvūnams skirta kosmetika yra švelni, natūrali, tad kai kurių linijų augintinių kosmetiką drąsiai gali naudoti ir žmonės.

 

„Renkant kosmetiką savo augintiniui reikėtų arba pasitarti su pardavėjais-konsultantais, ekspertais arba patiems atkreipti dėmesį į etiketes, išmokti jas skaityti ir rinktis kosmetiką, kuri būtų papildyta natūraliais, aktyviais ingredientais, tokiais kaip – rozmarinų, migdolų, medaus, šalavijų ekstraktais, pieno ar kviečių baltymais, sviestmedžio sviestu, vitaminų ir lipidų kompleksais, keratinu, šlapalu, glicerinu ir pantenoliu. Būtent šie ingredientai ne maskuoja problemas, o skatina kokybiško kailio augimą ir sveiką odą“ – apie tai, į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis kosmetiką pasakoja ekspertė.

 

Baltakailis šunelis leidžia laiką paplūdimyje šalia jo įvairios kosmetinės Tauro pro Line priemonės

 

3 etapų kailio ir odos priežiūros sistema

 

Anot kirpėjos, augintinio maudymas turėtų susidėti iš trijų etapų, o kiekvieno gyvūno kosmetinėje reikalingi du šampūnai, kondicionierius ar kaukė bei šepetys.

 

„Pirmuoju etapu maudant augintinį renkamės giliai valantį šampūną (angl. deep cleaning), kuris pašalina nešvarumus, riebalus, paruošia plauką pasirinktai funkcijai, paprastai tariant jį „atidaro“. Antruoju etapu naudojame funkcinį šampūną, pavyzdžiui drėkinantį, maitinantį ar papildytą keratinu. Ir tik trečiame etape yra naudojamas kondicionierius, kuris būtinas visą šį procesą „užrakinti“, užbaigti maudymą ir suteikti antistatinį efektą, kad kailis nesielektrintų ir nerinktų dulkių.

 

Papildomai su antru ir trečiu etapu galime naudoti eliksyrus – natūralius aliejų kompleksus, kuriuose gausu vitaminų ir aminorūgščių. Pagal funkciją, eliksyrai gali intensyviai drėkinti, maitinti, atstatyti pažeistą ir žvilgesį praradusį kailį, skatinti jo augimą ar net padėti išvengti pleiskanų formavimosi“, – 3 etapų kailio priežiūros sistemą pristato K. Ausmanė.

 

Be maudymo, pasak kirpėjos, nederėtų pamiršti ir reguliaraus kailio šukavimo, kitu atveju, teks ne tik dažniau tvarkytis namuose, bet ir lankytis pas veterinarą. Be to, nešukuojami gyvūnai gali susivelti taip, kad kirpykloje juos teks nukirpti visai trumpai – šis procesas bei jo rezultatai nedžiugina nei augintinio, nei šeimininko.

 

„Ilgesnis, krentantis kailis veliasi, elektrinasi, jame renkasi nešvarumui, todėl maudyti bei šukuoti juos reikia dažniau. Tam galima pasitelkti specialius šepečius, vadinamus furminatoriais, tačiau padeda ir galingi fenai, kurių pagalba galima „išpūsti“ užsilikusius plaukus, kuriuos sunku pasiekti šukų ar šepečių pagalba – pastaruoju metu tai sparčiai populiarėjantis nukailinimo metodas. Na, o trumpaplaukius, kad mažiau šertųsi, užtenka nubraukti specialiomis pirštinėmis, – apie kailio šukavimą skirtingų veislių šunims kalba K. Ausmanė. – Storo kailio šunis šukuoti galima dažniau, tačiau juos maudyti užtenka ir kartą per mėnesį.“

 

Pomeranijos špicų veislės šuneliui atliekama grožio procedūra

 

Nepamirškite pėdučių

 

Kirpėja primena, kad reikia rūpintis ne tik augintinio kūno oda, bet ir labai jautria pėdučių oda. Ji pastebi, kad žiemą ant šaligatvių ir gatvių barstoma druska kenkia gyvūnų letenoms – graužia pėdų pagalvėles ir jautrius gyvūnų tarpupirščius.

 

„Esant stipriai minusinei temperatūrai, neapsaugotos pėdutės gali greitai nušalti, imti šerpetoti, skilinėti, pasidaryti jautrios ir skausmingos. Be to, jautriai augintinių pėdučių odai labai kenkia ir druska, kuri gali sukelti uždegimus, dirginti. Todėl, kaip ir mes kasdien tepame savo rankas kremu, jas drėkiname, maitiname, saugome, taip turėtume nepamiršti ir savo mažųjų draugų pėdučių ir tepti jas natūraliais balzamais.

 

Jaunam Pomeranijos špicų veislės šuneliui apsauginiu Tauro Pro Line balzamu tepamos letenėlės

 

Iš tiesų, ši priemonė yra pravarti visais metų laikais, nes augintinių pėdutės patiria daug streso tiek žiemą, dėl didelio temperatūrų skirtumo, tiek rudenį ar pavasarį dėl drėgmės, tiek vasarą dėl įkaitusio ar nelygaus grindinio. Patepę pėdutes balzamu prieš ir po pasivaikščiojimo ne tik jas apsaugosite, bet ir puoselėsite“, – pasakoja K. Ausmanė.

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!