Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Nepadovanokite savo augintinio erkėms: ekspertai pataria, kaip geriausia apsaugoti keturkojus draugus

2021-03-23
Nepadovanokite savo augintinio erkėms: ekspertai pataria, kaip geriausia apsaugoti keturkojus draugus

Atšilus orams nubudo ir kraugerės erkės, kurių įkandimas gali būti pavojingas tiek žmogui, tiek keturkojui augintiniui. Veterinarijos gydytojai savo klinikose jau sulaukė pirmųjų erkių platinamomis ligomis užsikrėtusių pacientų. Deja, ne visus juos pavyksta išgydyti. Šansus pasveikti didina laiku pastebėta pakitusi augintinio sveikatos būklė. Todėl, pasak ekspertų, svarbu išmokti atpažinti pirmuosius šių ligų simptomus. Ne mažiau svarbu apsaugoti savo šunį ar katę nuo šių parazitų, tam naudojant net ne vieną priemonę. 

Erkės tyko net pievelėje šalia namų

Vilnietės Linos P. namuose labai daug vakarų škotijos baltojo terjero Terio nuotraukų. Deja, pačio Terio ten nebėra. Praėjusiais metais šuns nepavyko išgelbėti išgirdus diagnozę – babeziozė. Teriui buvo vos dveji metai. Babezioze Linos augintinis susirgo įsisiurbus erkei.

 „Gyvename mieste, ten ir vaikštome, į miškus nevažiuojame, visada galvojau, kad vaikščiodami miesto pievelėse ir parkuose esame saugūs nuo erkių“, – pasakojo Lina. Deja, Terio apsaugoti nepavyko.

„Teris pasidarė vangus, nebeėdė, atlikus tyrimus ir nustačius ligą – buvo per vėlu, babeziozė jau buvo pažeidusi jo inkstus ir šuniuko išgelbėti nepavyko“, – sielvartauja šeimininkė. 

Erkės platina ne tik žmonėms, bet ir mūsų augintiniams labai pavojingas ligas. Todėl vos tik atšilus orams reikia nepamiršti pasirūpinti jų apsauga. Net jei gyvenate mieste – tikimybė įsisiurbti erkei išlieka didelė, nes erkės dauginasi greitai, plinta labai stipriai ir yra aktyvios daugiau nei 9 mėnesius per metus.

Erkių sukeliamų ligų požymiai

Parduotuvių tinklo KIKA veterinarijos gydytojos ir farmacijos vadovės Kamilės Ausmanės teigimu dažniausiai erkės gyvūnams perduoda keturias ligas. Tai – babeziozė, anaplazmozė, erlichiozė ir Laimo liga (boreliozė). Visos jos negydomos gali baigtis mylimo augintinio mirtimi.

 „Kuo anksčiau šeimininkas pastebi ligos požymius ir kreipiasi į veterinarijos gydytoją – tuo didesni šansai gyvūnui pasveikti“, – pasakoja K. Ausmanė.  Susirgusiam gyvūnui dažniausiai pasireiškia šie požymiai: vangumas, apetito praradimas, vėmimas, viduriavimas, karščiavimas, šlapimo patamsėjimas, blyškios gleivinės, sąnarių skausmas.

„Pastebėjus bent vieną iš šių požymių reikėtų kuo skubiau apsilankyti pas savo veterinarijos gydytoją. Ne mažiau svarbu pasirūpinti savo gyvūno apsauga nuo erkių. Pasirūpinus tinkama apsauga erkių ir platinamų ligų galima sėkmingai išvengti“, – pasakoja Kamilė Ausmanė.

Geriausiam rezultatui – penkių lygių apsauga

Priemonių skirtų padėti apsaugoti šunis ar kates nuo erkių tikrai gausu.  Deja, nei viena iš jų neužtikrina 100% apsaugos nuo erkių, todėl veterinarijos gydytojai siūlo pasirūpinti net keliomis iš jų.

Parduotuvių tinklas KIKA savo augintinius mylintiems šeimininkams siūlo net 5 lygių apsaugą nuo erkių, padėsiančią pasiekti maksimalų rezultatą. Ją sudaro ultragarsiniai pakabukai, antiparazitiniai antkakliai, antiparazitiniai lašai ir purškalai bei eteriniai aliejai. Naudodami šias priemones kartu galėsite būti tikri dėl šimtaprocentinės savo augintinio apsaugos.

Ultragarsiniai pakabukai

Ultragarsiniai pakabukai TICKLESS – nauja ir moderni apsauga atbaidanti erkes bei blusas. Ją galima naudoti šunims ir katėms, atskiri pakabukai tinkami ir žmonėms. Tai ekologiška, saugi priemonė, todėl ją galima naudoti bet kurio amžiaus gyvūnams. Ultragarsinių pakabukų TICKLESS technologija buvo kruopščiai išbandyta – klinikiniai tyrimai Italijos Veterinarinės medicinos mikrobiologijos ir infekcinių ligų laboratorijoje Camerino universitete įrodė, kad ši technologija – veiksminga. TICKLESS pakabukas atbaido visas erkes esančias apie 1,5 metro atstumu nuo jūsų, ar jūsų augintinio.

Nuolat nešiojamas pakabukas veikia nuo 9 iki 12 mėnesių. Pakabuko skleidžiamas ultragarsas negirdimas nei šeimininkui nei jo augintiniui, tačiau yra itin nemalonus parazitams. Tai priemonė neturinti jokių cheminių medžiagų, todėl yra saugi naudoti ir vaikams. Parduotuvėse KIKA rasite trijų tipų TICKLESS pakabukus – šunims, katėms ir žmonėms.

Antiparazitiniai antkakliai

Antiparazitiniai antkakliai nuo blusų ir erkių būna dviejų tipų – cheminiai ir natūralūs. Natūralių medžiagų pagrindu pagaminti biologiniai antkakliai BEAPHAR veiksmingi net 4 mėnesius. Jų sudėtyje esančios natūralios madžiagos atbaido erkes. Pasirinkdami cheminių medžiagų turinčius FORESTO antkaklius ne tik atbaidysite, bet ir naikinsite parazitus. FORESTO antkaklių sudėtyje esančios cheminės medžiagos nužudo ant gyvūno užlipusias erkes, nespėjus joms paskleisti užkrato. Antiparazitiniai antkakliai geriausiai tinka trumpakailiams gyvūnams, nes turi būti kuo arčiau gyvūno odos.

Nemėgstantys cheminių priemonių augintinių šeimininkai  gali išbandyti ir natūralų gintarinį antkaklį PET BUTIQUE. Gintariniai antkaklio karoliukai įelektrina gyvūno kailį, todėl parazitams sunku prie jo prikibti. Gintaras – natūralus sakų darinys. Nuolat trindamasis į augintinio kailiuką gintaras skleidžia specifinį dervos kvapą, kuris taip pat gali padėti atbaidyti erkes ir blusas.

Antiparazitiniai lašai

Dauguma antiparazitinių lašų, kaip ir antkakliai, turi dvigubą poveikį – atbaido ir naikina parazitus. Parduotuvėse KIKA galite įsigyti FYRPRYST lašus skirtus šunims ir katėms bei šeškams. Šie lašai lašinami gyvūnui ant odos praskleidus kailį sprando srityje. Tokie lašai efektyviai veikia apie mėnesį, todėl svarbu laiku nepamiršti vėl sulašinti priemonę. Sulašinus lašus FYRPRYST net jei erkė įsisiurbia augintiniui, ji iškart žūsta nespėjusi perduoti infekcijos keturkojui. Labai svarbu pasirinkti tinkamą priemonę, nes lašai skirti šunims – visiškai netinkami ir net pavojingi katėms. Taip pat svarbu prisiminti, kad vienu metu galima naudoti tik vieną cheminę priemonę. Jei naudojate cheminį antkaklį, naudokite natūralius, bet ne cheminius lašus ir atvirkščiai – jei naudojate natūralų antkaklį ar ultragarsinį pakabuką, galite naudoti cheminius lašus.

Eteriniai aliejai

Natūralias priemones mėgstantiems šeimininkams parduotuvių tinklas KIKA siūlo visiškai natūralią apsaugą nuo parazitų – eterinius aliejus. Apsilankę parduotuvėse KIKA rasite augintiniams saugią A‘SCENTUALS eterinių aliejų liniją. Eteriniai aliejai, įtrinti į augintinio sprandą, padeda atbaidyti kraujasiurbius parazitus. Šunims ir katėms rekomenduojami citrinžolių, kvapiųjų citrinžolių, levandų, eukaliptų, rozmarinų bei pelargonijų eteriniai aliejai efektyviai atbaido erkes. Taip pat galite rinktis specialiai tam paruoštus A‘SCENTUALS mišinius INSECT REPELLENT  ir INSECT ASIAN SHIELD. Šie natūralių eterinių aliejų mišiniai ne tik padės maskuoti kūno kvapą ir atbaidyti vabzdžius ar erkes, bet ir nuramins sudirgusią odą po įgėlimo.

Antiparazitiniai aerozoliai

Ir penktoji priemonė, padėsianti jums visiškai laimėti kovą prieš erkes – purškiami aerozoliai. Parduotuvėse KIKA rasite ANIBIO bei BEAPHAR priemonių, kurių pagrindas – natūralūs insekticidai. Antiparazitinius purškalus naudokite išsiruošę į pasivaikščiojimą su augintiniu lauke. Šios priemonės bekvapės, sudėtyje neturi alkoholio bei yra visiškai saugios ir tinkamos tiek šunims, tiek katėms.

Su augintiniu lauke vaikščiokite be baimės

Apsiginklavę penkių lygių apsauga galėsite nebebijoti žolėje tykančių kraujasiurbių erkių ir mėgautis saugiais pasivaikščiojimais gamtoje su savo gyvūnais. Taip dabar elgiasi ir Terį praradusi Lina. Moters namuose gyvena naujas šuniukas, kurį Lina nuo erkių saugo itin kruopščiai.

 „Dar kovo pradžioje pradėjau naudoti priemones nuo erkių, nebenoriu rizikuoti, todėl naudoju ir lašus, ir ultragarso pakabuką.“ – pasakoja Lina.

„Be to, kas kartą grįžusi iš pasivaikščiojimo kruopščiai apžiūriu savo gyvūną. Patikrinu ar nėra įsisiurbusių erkių  ausyse, aplink akis, ant snukučio, taip pat nosyje, po uodega, tarp kojų ir letenėlių – tai mėgstamiausios šių parazitų vietos. Nebesiruošiu erkėms padovanoti dar vieno savo šuns.“ – sako Lina ir rekomenduoja geriau pasimokyti iš jos klaidų, o ne daryti savas ir laiku neapsaugoti mylimo augintinio.

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!