Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Nauja tendencija: kodėl šeimininkai ieško natūralių sveikatingumo priemonių augintiniams?

2021-04-09
Nauja tendencija: kodėl šeimininkai ieško natūralių sveikatingumo priemonių augintiniams?

Ne be reikalo sakoma, kad gamtoje visada turi būti pusiausvyra. Joje mūsų tyko labai daug pavojų, tačiau ir kovoti su jais pati gamta mums suteikia ginklų. Ekologija ir tvarumas tampa vis svarbesniais veiksniais mūsų gyvenime. Rūpestingi naminių augintinių šeimininkai vis dažniau ieško alternatyvų – kaip natūraliai, saugiai ir efektyviai rūpintis savo augintiniais pasiimant viską, kas geriausia iš gamtos.

 

Kodėl verta rinktis natūralias priemones?

 

Parduotuvių tinklo KIKA veterinarijos gydytoja ir farmacijos vadovė Kamilė Ausmanė ne kartą savo praktikoje susidūrė su situacija, kai cheminiai preparatai dėl gyvūno sveikatos būklės arba amžiaus nėra tinkami. Veterinarė teigia, kad didelė dalis keturkojų šeimininkų vis dažniau ieško būdų, kaip savo augintinio sveikata pasirūpinti natūraliomis priemonėmis. 

Šiuo metų laiku itin aktualia tema tampa apsauga nuo erkių.  Cheminių preparatų vengiantys šeimininkai dabar dažnai ieško natūralių alternatyvų apsaugai nuo kraujasiurbių.

„Kai kurie augintinių šeimininkai vengia cheminių priemonių dėl savo įsitikinimų, kiti augina keturkojus, kurie netoleruoja cheminių preparatų. Vis dažniau susiduriame su šeimininkais, kurie ieško natūralių priemonių savo augintinių apsaugai“, – sako veterinarijos gydytoja Kamilė Ausmanė. 

Veterinarė pažymi ir tai, kad vienu metu negalima naudoti daugiau negu vienos cheminės priemonės. Tai reiškia, kad šeimininkai, kurie siekia apsaugoti savo augintinį naudodami ne vieną produktą, šalia cheminių priemonių būtinai privalo rinktis natūralius preparatus.

„Tiesa ta, kad rinkoje nėra nei vienos priemonės, kuri galėtų užtikrinti šimtaprocentinę apsaugą nuo erkių. Dėl šios priežasties specialistai rekomenduoja apsaugos priemones naudoti kompleksiškai – vienu metu naudoti jų net keletą.

Natūralių priemonių pranašumas yra tai, kad vienu metu galima naudoti kelias, ar net tris priemones, o štai kelių cheminių preparatų naudojimas vienu metu gali apnuodyti augintinį“, – pasakoja KIKA vet. gydytoja.

 

Apsauga iš gamtos

 

Pasak K. Ausmanės, natūralių apsaugos priemonių ieškantys augintinių šeimininkai gali rinktis iš plataus asortimento. Rinkoje jie gal rasti nekenksmingus ultragarsinius pakabukus, natūralius antiparazitinius antkaklius, purškiklius bei šampūnus. Augintinio apsaugai taip pat galima naudoti ir natūralius eterinius aliejus.

„Matome, kad tikrai atsirado poreikis natūraliems sveikatingumo produktams. Dėl šios priežasties KIKA parduotuvėse dabar turime ir Žaliąją vaistinėlę, kad natūralių preparatų ieškantis žmogus galėtų iškart rasti visas priemones“, – pasakojo vet. gydytoja.

Žaliojoje vaistinėlėje klientai gali rasti priemones, kuriose naudojamos netoksiškos žaliavos, kurios geriau dera su augintiniu bei aplinka. Žalioji vaistinėlė šeimininkams siūlo parazitų kontrolės programą be nuodų ir insekticidų.

Ieškantys natūralių priemonių erkių prevencijai KIKA Žaliojoje vaistinėlėje ras ir A‘Scentuals linijos produktus – šampūną ir kondicionierių Flea & Tick. Šios priemonės, praturtintos kokosų ir kitais natūraliais eteriniais aliejais, skirtos ne tik apsaugai nuo parazitų, taip pat jos ramina sudirgusią augintinio odą bei atstato jos natūralų pH.

„Šių antiparazitinių šampūnų bei kondicionierių sudėtyje yra natūralių eterinių aliejų, kurie turi vabzdžius atbaidančių savybių. Jie – visiškai saugūs ir nesudirgins augintinio.

Ieškantys apsaugos su natūraliais eteriniais aliejais taip pat gali rasti šios linijos Insect Repellent ir Insect Asian Shield eterinių aliejų mišinius, kurie sudaryti būtent iš parazitus atbaidančių aromatų“, – teigė K. Ausmanė.

Pasak vet. gydytojos, šiuos mišinius galima įtrinti į gyvūno sprandą. Jie ypatingai rekomenduojami prieš leidžiantis į pasivaikščiojimą su augintiniu gamtoje.

„Prieš pasivaikščiojimą taip pat galima naudoti ir natūralius antiparazitinius purškalus. Pavyzdžiui, Žaliojoje vaistinėlėje esantis ANIBIO purškalas savo sudėtyje taip pat turi tik natūralius insekticidus“, – pasakojo K. Ausmanė.

Kita, sparčiai populiarėjantis natūralus produktas apsaugai nuo erkių – ultragarsinis pakabukas. Tai – dar viena alternatyva cheminio pagrindo preparatams.

„Ultragarsiniai pakabukai – tai moderni, ekologiška apsauga, ne kartą išbandyta tarptautiniais tyrimais. Šie pakabukai būna trijų rūšių – skirti šunims, katėms arba žmogui.

Jie visiškai saugūs, savyje neturi jokių cheminių medžiagų, neskleidžia kvapo, o pakabuko ultragarso impulsai negirdimi ir nekenkia nei gyvūnams, nei žmonėms“, – tikina KIKA veterinarijos gydytoja K. Ausmanė.

Šie pakabukai skleidžia ultragarso impulsus, kurie sutrikdo parazitų koordinaciją. Tai reiškia, kad patekusios ant gyvūno ar žmogaus erkės jau negali įsisiurbti ir paskleisti savo nuodų.

 

Ieško natūralių produktų ne tik apsaugai

 

Pasak vet. gydytojos, klientai ieško ne tik natūralių priemonių apsaugai nuo erkių, bet ir puoselėti augintinio sveikatą. Kaip pasakojo K. Ausmanė, tokiu atveju verta rinktis natūralios sudėties vitaminus bei maisto papildus.

„Žaliojoje vaistinėlėje klientams taip pat siūlome ir natūralaus pagrindo vitaminus ir mineralais praturtintus maisto papildus šunims ir katėms. Beaphar ar Nature‘s Protection prekiniais ženklais pažymėti papildai – natūralios sudėties, sukurti taip, kad jūsų augintinio mityba būtų visiškai subalansuota“, – toliau pasakojo vet. gydytoja.

Pasak K. Ausmanės, papildų dėka ne tik pagerinsite savo augintinio kailio ar sąnarių būklę, bet ir sustiprinsite imunitetą ar padėsite augintiniui kasdien jaustis geriau, daugiau judėti, paskatinsite jų apetitą.

„Pavyzdžiui, Žaliojoje vaistinėlėje esantis Nature‘s Protection MICROZEOGEN pašaro papildas su kalciu šunims ir katėms – labai išgirtas daugumos veisėjų ir nepamainomas dalykas šuniui ar katei sunegalavus. Jį sudaro vulkaninės kilmės klinoptilolitas ir kalcio kreida.

Šis maisto papildas gali padėti padidėjus skrandžio rūgščių kiekiui, taip pat gali būti naudojamas ir kaip puiki prevencinė priemonė prieš viduriavimą, gali padėti pašalinti iš organizmo susikaupusius toksinus, dėl to gali pagerėti vitaminų ir maistinių medžiagų įsisavinimas organizme“, – pasakojo veterinarijos gydytoja K. Ausmanė.

Pasak vet. gydytojos, šis maisto papildas tinka suaugusiems šunims ir katėms – profilaktiškai, siekiant nuolat papildyti kalcio atsargas. Taip pat daug judantiems, sportuojantiems bei senstantiems augintiniams, norint užtikrinti tinkamą kaulų būklę bei vaikingoms ir maitinančioms kalėms.

„Natūralios sudėties produktai sumažina nepageidaujamų reakcijų gyvūno organizme tikimybę, alergijos preparatui tikimybę, pagerina gyvūno sveikatą neslopindamos natūralaus jo imuniteto. Dabar tikrai galima rasti puikių alternatyvų seniems sveikatingumo produktams, kurie savo sudėtyje neturi cheminių preparatų“, – sako veterinarijos gydytoja Kamilė Ausmanė.

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!