Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Kuo eterinis aliejus naudingas augintiniams?

2021-06-21
Kuo eterinis aliejus naudingas augintiniams?

Kaip žinia, eteriniai aliejai gali būti naudingi ne tik mums, bet ir mūsų augintiniams. Yra keletas skirtingų būdų, kaip juos galima naudoti ir eterinių aliejų dėka puoselėti savo mažųjų draugų gerovę.

 

ANTKAKLIAI

 

Vienas paprasčiausių būdų integruoti eterinius aliejus augintinio priežiūroje – antkakliai, kurių sudėtyje yra eterinių aliejų. Jie suteikia natūralią augintinio apsaugą nuo parazitų – erkių, blusų ir kt. Tai vienas paprasčiausių būdų apsaugoti savo keturkojį draugą, kadangi užtenka užsekti antkaklį ir šis jau atlieka savo darbą. Augintinis yra apsaugotas, todėl galėsite ramiai leistis į pasivaikščiojimus gamtoje.

 

DIFUZORIUS

 

Kitas paprastas būdas – eterinių aliejų, tinkamų gyvūnams, garinimas difuzoriais. Tai taip pat itin paprastas eterinių aliejų naudojimo būdas, skirtas nuraminti ir atpalaiduoti augintinį. Difuzorius vandenį, kartu su eteriniais aliejais, paverčia garais ir šie pasklinda kambaryje. Tuomet augintiniui kvėpuojant dalelės patenka į organizmą ir padeda stabilizuoti jo emocinę būseną.

 

KAILIUKO PATEPIMAS NUO VABZDŽIŲ, ERKIŲ

 

Kitas būdas, kaip galite išnaudoti eterinius aliejus – patepti jais gyvūno kailiuką ar odą, siekiant papildomai apsaugoti jį nuo įvairių vabzdžių. Kiekvieną kartą prieš einant į lauką, keliaujant į gamtą ar kt., augintinio kailiuką reikia patepti arba papurkšti eteriniais aliejais. Tai yra efektyvus apsaugos būdas, nes erkės ir kiti parazitai jaučia intensyvų eterinių aliejų kvapą, todėl nesiskverbia į augintinio odą. Toks apsisaugojimo būdas, beje, tinkamas ir žmogui. Keliaudami į gamtą su augintiniu, galite patepti ne tik gyvūno kailiuką, bet kartu ir pasitepti pats.

 

 

Pasigaminti purškalą arba mišinį iš eterinių aliejų apsaugai nuo vabzdžių ir erkių galite ir patys:

 

PURŠKIKLIS – norint pasigaminti purškiklį, apsaugantį nuo erkių, pirmiausia reikia 50 ml buteliuko su purkštuku, 1 valgomojo šaukšto spirito, taip pat vandens ir norimo eterinio aliejaus. Pirmiausia į spiritą įlašinkite 10-20 lašų pasirinkto eterinio aliejaus. Viską supilkite į buteliuką su vandeniu ir gerai išplakite. Štai ir viskas! Purškalas jau pagamintas. Tereikia atsiminti, kad prieš kiekvieną naudojimą būtina gerai suplakti buteliuką. Šis purškalas gali būti naudojamas ant augintinio kailiuko keliaujant į gamtą ar kitą išvyką.

 

MIŠINYS – jeigu norite pasigaminti eterinių aliejų mišinį, reikės 50 ml augalinio aliejaus (tai gali būti simondsijų, migdolų arba kitas) ir mėgstamo eterinio aliejaus. Gaminimo eiga itin paprasta – tereikia sumaišyti 10-20 lašų eterinio aliejaus su pasirinktu augaliniu aliejumi. Pasigaminus šį mišinį, jį galima tepti ant augintinio kailio, taip suteikiant natūralią apsaugą nuo erkių ir kitų parazitų.

 

ETERINIAI ALIEJAI, ATBAIDANTYS VABZDŽIUS

 

Siekdami efektyvios apsaugos, rinkitės priemones, kurių sudėtyje yra eukaliptų, tikrųjų levandų, citrinžolių, snapučių, viržinių mirtenių/rozalinų eteriniai aliejai, kadangi tai yra būtent tie augalai, kurie suteikia geriausią apsaugą nuo erkių. Citrinžolės ir snapučiai geriausiai atbaido tokius vabzdžius, kaip – uodai, blusos, musės, vapsvos, erkės ir t.t. Viržinių mirtenių/rozalinų eterinis aliejus puikiai maskuoja kūno kvapą ir gali padėti atbaidyti uodus bei kitus vabzdžius, kurie gali sukelti nemalonių odos pojūčių. Levandų ir eukaliptų eteriniai aliejai rūpinasi oda po įkandimo – levandos mažina paraudimą, įgėlimo skausmą, o  eukaliptų aliejus slopina įgėlimo sukeltą alerginę reakciją ir malšina niežulį. Visi šie aliejai papildo vienas kitą, todėl gali suteikti intensyvesnę apsaugą, nei pavieniai eteriniai aliejai.

 

Taigi, eteriniai aliejai gali būti puiki pagalba ne tik žmogui, bet ir mūsų mažiesiems keturkojams draugams. Mėgaukitės drauge!

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!