Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Kokia yra pirmoji pamoka įsigijus naują šunį?

2023-07-24
Kokia yra pirmoji pamoka įsigijus naują šunį?

Naujo augintinio namuose atsiradimas – itin smagus įvykis visai šeimai. Ar tai būtų jaunas šuniukas atvykęs iš veislyno ar jau suaugęs šuo, pasiimtas iš prieglaudos. Tačiau, ar žinote kokia yra pirmoji pamoka namuose atsiradus šuniui? Būtent apie tai šiame įraše.

 

 

Pirmosiomis šuniuko namuose dienomis – dubenėlis yra skirtas tik vandeniui. Šerkite šuniuką iš rankos. Taip Jūs parodysite šuniukui, kad Jūs esate draugas, Jūs nelinkite blogo ir pradėsite kurti tarpusavio ryšį. Su laiku pastebėsite, kad šuniukas jau drąsiau ima iš Jūsų rankos pašarą, drąsiau elgiasi prie Jūsų, nori žaisti ir nekrūpčioja, jei staiga įeinate į kambarį ar kalbate gilesniu, žemesniu tonu.

Atminkite, naujai į Jūsų namus atvykęs šuniukas dar Jūsų nepažįsta, jis dar nėra prie Jūsų pripratęs ir jaučiasi svetimas. Duodami maistą iš rankos Jūs užtikrinsite, kad šuo Jus greičiau pripažintų kaip patikimą ir saugų asmenį.

Visuomet atidžiai klausykite veislyno patarimų bei išsiaiškinkite, kokį pašarą šuniukas gavo veislyne ir duokite jam būtent tokį pat pašarą. Šuns virškinimo sistema ir skonio receptoriai jau yra pripratę prie to pašaro ir net pasikeitus aplinkai – bus mažesnė rizika, kad šuniukas susidurs su virškinimo problemomis.

Tačiau, jei nutinka taip, kad dėl streso šuo atsisako ėsti veislyno rekomenduotą pašarą – neišsigąskite. Visuomet galite paskaninti pašarą specialia Nature‘s Protection sriubyte. Tokia sriuba padės geriau atsiskleisti pašaro aromatui ir skoniui.

Na, o daugiau Jums papasakos P. Kaupelis šiame laidos „Gyvūnų pasaulis“ reportaže.

 

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!