Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

AUGINTINIO HIGIENA – ką svarbu žinoti?

2021-07-12
AUGINTINIO HIGIENA – ką svarbu žinoti?

Kad organizmas būtų sveikas ir augintinis gerai jaustųsi, ypatingai svarbu užtikrinti gyvūno higieną. Mūsų augintiniams, ne mažiau nei mums, svarbu rūpintis švara. Higieną sudaro kailio, odos, akių, ausų, pėdų, dantų ir nagų priežiūra. Kiekvienas iš šių yra itin svarbus, todėl negalima praleisti nei vieno, nes tai gali sukelti tam tikrus sutrikimus ir diskomfortą augintiniui.

Higienos priežiūra taip pat turi tam tikras taisykles, kurių reikia laikytis, norint, kad ji nepakenktų ir iš tiesų būtų naudinga.

 

Pirmiausia, kas dieną svarbu rūpintis gyvūno akimis, kailiu ir pėdutėmis:

 

  • Augintinis dieną daug žaidžia, būna lauke, miega, todėl akyse prisikaupia nešvarumų, arba, kas aktualu baltakailiams šunims, po akimis atsiranda patamsėjusios dėmės nuo ašarų, kurias taip pat reikia valyti. Tai galite padaryti vatos padelių, Tauro Pro Line Pure Mist šarminio vandens ar kitų specialų purškiklių pagalba. Kad augintiniui ši procedūra keltų kuo mažiau streso, rinkitės natūralias priemones, nes šios nedirgins gyvūno akių. Trixie Augenpflege priemonė, nešvarumams valyti, pasižyminti natūralia sudėtimi. Ji švelniai nuvalo dulkes ir kitus nešvarumus, susikaupusius aplink akis bei jų nedirgina. Norėdami nuvalyti patamsėjusias dėmes po akimis baltakailiams šunims, rinkitės Tauro Pro Line Stainless Look kaukę, kuri ne tik maitina, bet ir efektyviai šalina dėmes, bei apsaugo nuo naujų susidarymo. Kaukė nepažeidžia kailio struktūros, sudėtyje neturi baliklių ir peroksido, todėl yra saugi.
  • Kiekvieną dieną rūpinkitės ne tik augintinio akimis, bet ir kailiu. Kad šis būtų sveikas, gražus, žvilgantis, kiekvieną vakarą kailį šukuokite šepečiu, skirtu gyvūnams. Taip ne tik pamasažuosite augintinio odą, bet kartu surinksite per dieną susikaupusius nešvarumus ir iškritusius plaukus. Tam puikiai tinka Fluffy šepetys, kurio rankena sukurta taip, kad neslystų iš rankų ir nevargintų Jūsų šukuojant ilgesnį laiką. Šis šepetys ypatingas tuo, kad yra dvipusis – vienoje pusėje švelnūs šereliai, kurie rūpinasi besišeriančiu kailiu ir purvu, o kitoje pusėje esantys metaliniai šereliai iššukuoja pokailį.
  • Apart akių ir kailio, rūpinkitės augintinio pėdutėmis. Kiekvieną dieną vaikštant lauke ar namuose, pėdutės prikaupia įvairių nešvarumų – purvo, druskų, smėlio ir kt. Kad šiuos nešvarumus nuvalyti taptų itin greita ir paprasta procedūra, į pagalbą pasitelkite Triexie Pfotenpflege tepalą. Jis veikia antibakteriškai, greitai nuvalo susikaupusius nešvarumus. Tai aktualu šaltuoju metų laiku, kai keliai yra pabarstyti druska ir ypač aktualu vasarą, kuomet vis dažniau laikas praleidžiamas prie vandens, kur yra daug smėlio. Tepalo sudėtis papildyta bičių vašku, kuris švelnina, puoselėja ir apsaugo jautrią pėdučių odą, taigi ši priemonė ne tik nuvalys susikaupusius nešvarumus, bet kartu ir palepins augintinio pėdutes. Kitas itin patogus būdas – Nature’s Protection servetėlės. Kelionėje ar siekiant sutaupyti laiko, pasinaudokite drėgnomis servetėlėmis – jos yra ypatingai švelnios, malonaus kvapo, todėl nedirgins augintinio odos ar uoslės.

 

Siekiant palaikyti augintinio švarą, reikėtų laikykis higienos taisyklių, skirtų kiekvienai savaitei:

 

  • Augintinį reikia maudyti kiekvieną savaitę. Tai yra vienas svarbiausių dalykų, norint, kad augintinis būtų sveikas ir turėtų gražų kailiuką. Maudynių metu palepinkite savo augintinį naudodami profesionalią Tauro Pro Line kosmetiką. Tai aukščiausios kokybės priemonės, pagamintos iš kruopščiai atrinktų ingredientų. Esminis privalumas – sudėtyje nėra silikonų, parabenų ir SLS. Kosmetika sukurta pačių veisėjų, todėl į gamybą įdėta ne tik profesionalumo, bet kartu ir daug meilės. Pasirinkę aukštos klasės priemones, užtikrinsite efektyvų rezultatą, žvilgantį kailiuką ir gerą augintinio savijautą, nes natūrali sudėtis nedirgina odos ir nealergizuoja. Kad rezultatai būtų dar geresni, maudynių metu gyvūno kailį palepinkite kaukėmis ir kitomis papildomomis priemonėmis, kurios atstato plauko struktūrą, stipriai drėkina, atgaivina spalvą ir rūpinasi kailio išvaizda. Papildomų priemonių nereikėtų naudoti po kiekvienų maudynių, bet kartais palepinti tikrai galima ir net reikia. Sustiprinti kosmetikos priemonių efektyvumą galima naudojant Tauro Pro Line Pure Mist bekvapę daugiafunkcę priemonę. Ji skirta kasdienai, apsaugoti odą nuo išsausėjimo ir alergijų. Priemonę galite saugiai purkšti tiesiai į augintinio akis, ausis ir kt., taip apsaugant gyvūno kailį ir odą.
  • Po maudynių nepamirškite išvalyti augintinio ausų, kadangi bėgant laikui jose susikaupia daug nešvarumų, kurie gali augintinį dirginti ir sukelti rimtų klausos problemų. Tai galite padaryti su specialiais purškikliais, lašeliais ir ausų krapštukais ar tiesiog vatos gabalėliu. Ausų valymas yra itin svarbi procedūra, todėl renkantis priemonės reikėtų nepamiršti, kad ausų oda yra itin jautri. Atsižvelkite į priemonės sudėtį, kad ši būtų natūrali. Tai galėtų būti Trixie Ohrenpflege priemonė, kuri nedirgina gyvūno odos ir efektyviai nuvalo susikaupusius nešvarumus.
  • Apart maudynių ir ausų priežiūros, svarbu užtikrinti dantų higieną. Rekomenduojama bent kartą per savaitę išvalyti augintinio dantis, taip pašalinant susikaupusius nešvarumus ir tuo pačiu pamasažuojant dantenas.

Kas mėnesį reikėtų pasirūpinti profesionaliu kirpimu, maudymu, nagų higiena ir kirpimu:

 

  • Kad kailis būtų sveikas, gražus, žvilgantis ir augintiniui nekeltų sunkumų, svarbu kas mėnesį atlikti profesionalų kirpimą ir maudymą. Specialistų atliekamos procedūros atstato augintinio kailį, stipriai drėkina plauką ir pagyvina kailio spalvą. Po procedūrų svarbu atlikti kirpimą, kadangi per ilgi plaukai gali gyvūnui trukdyti, kelti nepatogumus.
  • Nagų higiena ir kirpimas taip pat itin svarbus dalykas, kadangi per ilgi arba neprižiūrimi nagai gali nulūžti ir sukelti augintiniui skausmą ir diskomfortą. Nagu prižiūrėti galima ir namuose, pasinaudojus profesionaliomis priemonėmis, pavyzdžiui, Tauro Pro Line elektroninė nagų freza, kuri nemalonią procedūrą paverčia greita ir smagia pramoga. Dildė yra itin lengvo naudojimo ir labai greitai taps Jūsų mėgstamiausia ir nepakeičiama augintinio higienos priežiūros priemone. Didžiausias frezos privalumas – tylus veikimas. Tai neerzina augintinio ir procedūros metu jis išlieka ramus. Itin svarbu paminėti, kad gyvūno nagų negalima nutrumpinti per daug, nes tokiu atveju jis pėdutę statys neteisingai, kas gali sukelti kitus negalavimus.

Taigi, higiena yra bene svarbiausias dalykas norint užtikrinti gerą augintinio savijautą ir, žinoma, gražią išvaizdą. Laikantis įvardytų taisyklių augintinis jausis puikiai, bus energingas ir nejaus bereikalingo diskomforto.

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!