Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Ant aukščiausių apdovanojimų laiptelių Europos čempionatuose lipa ne tik šalies sportininkai, bet ir keturkojai

2022-02-14
Ant aukščiausių apdovanojimų laiptelių Europos čempionatuose lipa ne tik šalies sportininkai, bet ir keturkojai

Visai neseniai Vengrijoje vykusiame Europos šunų čempionate, kuriame dalyvavo 16 tūkst. dalyvių iš viso pasaulio, Lietuvą atstovavo 206 dalyviai, o aukščiausią įvertinimą savo kategorijoje pelnė Pomeranijos špicų veislės šuo Tauro Benjaminas, tapęs Europos čempionu. Visgi, kaip atskleidžia „Tauro Kennel“ veislyno įkūrėja Janita Januškauskaitė-Plungė, norint pelnyti tokį titulą, vien tik gero šuns nepakanka.

 

Sėkmė slypi disciplinoje ir priežiūroje

Iš kasmet vykstančio Europos šunų čempionato, kuris patenka į TOP 5-tuką žymiausių pasaulio parodų reitinge, Lietuvos atstovai beveik kaskart parsiveža bent po vieną čempioną. Kaip teigia J. Januškauskaitė-Plungė, tokiose pasaulinio lygio parodose, kuriose ji su komanda dalyvauja jau nuo 2012 m., vienas svarbiausių aspektų yra tinkama augintinio priežiūra ir disciplina.

Tiesa, pasak pašnekovės, jaunesnių šunų kategorijose itin svarbu leisti keturkojui savo energiją lieti laisvai. Tačiau, kaip pabrėžia ji, tikrai ne viskas priklauso tik nuo šuns ar šeimininko. Anot J. Januškauskaitės-Plungės, norint, kad keturkojis pasiektų aukščiausių rezultatų čempionatuose, svarbu laikytis disciplinos ir tinkamos priežiūros formulės, kurią sudaro 80% mityba ir 20% veterinarinė bei kasdieninė priežiūra (kosmetika, procedūros).

 

KIKOS įkūrėja Janita Plungė su augintiniu, jaunu pomeranijos špicu, dalyvauja Europos šunų čempionate

 

„Tam, kad užaugintume čempionus tikslo pradedame siekti dar šuniukams negimus. Pirmiausia, rūpinamės mamos subalansuota mityba, kad šuniukai būdami įsčiose jau gautų jiems reikalingas maistines medžiagas, tolygiai vystytųsi, stiprėtų ir vada gimtų pilnai išnešiota, sveika.

 

Naujagimiui gimus ir nustojus žįsti mamos pieną, jis pakeičiamas tokiu maistu, kuris tampa jo gyvenimo pagrindu ir užtikrina sėkmingą tolimesnį vystymąsi bei augimą. Tuomet seka pasiruošimas, treniruotės, pamokos.

 

Aukščiausių rezultatų siekiame su dideliu atsidavimu ir meile, daug dėmesio skirdami šunų priežiūrai, mitybai ir socializacijai. Atidžiai renkame pašarus, kosmetiką, net ir skanėstus, kurie taip pat gali turėti įtakos šuns išvaizdai bei savijautai“, – sako pašnekovė.

 

Aukščiausi apdovanojimai rodo Lietuvos kinologijos lygį

Praėjusių metų pabaigoje Vengrijoje vykusiame Europos šunų čempionate, kuriame dalyvavo 16 tūkst. dalyvių iš viso pasaulio, Lietuvą atstovavo 206 dalyviai. Tarp jų ir 22 Lietuvos veislyno „Tauro Kennel“ šunys.

 

Minėtame čempionate didžiausias lietuvių laimėjimas buvo pasiektas, kai iš 200 dalyvaujančių Pomeranijos špicų „Tauro Kennel“ šuo Tauro Benjaminas tapo Europos čempionu. „Toks pasiekimas nutinka pirmą kartą per mūsų istoriją, šis prestižinis titulas buvo pasiektas be vedlių, dar kitaip vadinamų hendleriais, pagalbos. Tai – vien tik mūsų pačių rezultatas, kurį pelnėme pas teisėją, kuris pats yra veisėjas ir specialistas“, – džiaugiasi J. Januškauskaitės-Plungė.

 

Negana to, aukščiausių rezultatų „Best baby“ kategorijoje pasiekė ir Tauro Benjamino sūnus Pomeranijos špicas Tauro Pranciškus, kuris buvo pripažintas geriausiu savo amžiaus grupėje Ne mažiau džiugesio teikia ir tai, kad tai buvo pirmoji Tauro Pranciškaus paroda, kadangi šioje klasėje gali dalyvauti tik 4-6 mėn. šuniukai.

 

Šis čempionatas buvo ypatingas ne tik augintinių laimėjimais, bet ir tuo, kad parodoje įkurtame specialiame stende buvo pristatyti Lietuvoje sukurti produktai: natūrali kosmetika šunims „Tauro Pro Line“, augintinių mitybos sistemos baltakailiams ir rudakailiams, unikalūs, itin maistinga sudėtimi pasižymintys, skanėstai-papildai bei Misoko prekinio ženklo produktai. Ypatingo dėmesio susilaukė Misoko daugkartinės sauskelnės ir palutės, kurias labai vertina veisėjai dėl ekonomiškumo ir patogumo, nes tiek sauskelnės tiek palutės yra skalbiamos iki 300 kartų.

 

KIKOS įkūrėja Janita Plungė laiko ant rankų jauną pomeranijos špicą ir demonstruoja Europos šunų čempionate laimėtą apdovanojimą

 

Laimėjimą lemia ne atsitiktinumas

 

Čempionate iš viso dalyvavo 13 veislyno Pomeranijos špicų, iš kurių net 11 tapo finalistais ir prizininkais.

 

„Šie laimėjimai – ne atsitiktinumas, o sistemingo darbo rezultatas. Galime didžiuotis tuo, kad lietuviai atsivežė daug Europos čempionų. Tai įrodo, kad mūsų šalyje kinologija yra ypatingai aukšto lygio, o veisėjai yra tikri savo srities ekspertai. Jie važiuoja, kaunasi ir nebijo konkurencijos, tik tai padeda patekti tarp pasaulio geriausių“, – teigia „KIKA Group“ ir veislyno „Tauro Kennel“ įkūrėja J. Januškauskaitė-Plungė.

 

Tiesa, ji priduria, kad veisėjai neužmigo ant laurų ir jau dabar aktyviai ruošiasi naujiems iššūkiams. Balandžio mėnesį 22-24 d. Paryžiuje vyks Europos, o birželio 24-26 d. Madride – pasaulio čempionatas, kuriems įnirtingai ruošiamasi.

 

KIKOS įkūrėja Janita Plungė su augintiniu, jaunu pomeranijos špicu, dalyvauja Europos šunų parodoje ir ruošia jį pasirodymui

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!