Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

5 naudingi patarimai perkant narvą paukščiui

2014-12-09
5 naudingi patarimai perkant narvą paukščiui

Jei Jums teko pirkti nuosavą namą, Jūs jau žinote, kiek daug laiko ir pastangų atima tinkamo namo paieškos. Tinkamo narvo savo paukščiui pirkimas taipogi nėra smulkmena. Išsirinkti reikiamą narvą gali tapti geru iššūkiu, įvertinant dydžių, spalvų ir modelių pasirinkimą parduotuvėse. Padarykite nedidelį tyrimą, kad išvengtumėte pirkinio, dėl kurio vėliau tektų gailėtis. 

 

1. Narvo dydis

Prisiminkite, kad per didelių narvų nebūna jokiam paukščiui. Atvirkščiai, daug paukščių yra priversti praleisti savo gyvenimą narvuose, kurie jiems yra akivaizdžiai per maži. Jei paukščio galva arba galvos kuodas liečia narvo viršų, o uodega dugną – toks narvas yra per mažas. Jei išskleidęs sparnus paukštis gali pasiekti priešingų pusių narvo groteles, toks narvas taip pat per mažas.
Vienas paukštis, tupintis tuščiame narve, gali sukelti įspūdį, kad jam narvas yra gana didelis. Pridėkite žaislų: laktų, lesyklą su girdykla, sūpuokles, kopėtėles ir pastebėsite, kaip smarkiai sumažės gyvenamosios erdvės Jūsų paukščiui. Prieš perkant pasistenkite mintyse įrengti narve visą papildomą įrangą. 

2. Narvo tipas

Nors yra gausybė skirtingų narvų tipų: apskritų, kvadratinių, stačiakampių ir labai aukštų su įvairiais įmantriais stogais, rekomenduotume rinktis kvadratinius arba stačiakampius narvus. Juos ne tik lengva valyti, tokie narvai suteikia daugiau erdvės paukščiui, juose lengviau patalpinti žaislus ir laktas. Ant narvo viršaus taip pat galima išdėstyti papildomą paukščio žaidimų aikštelę. Kabinti žaislus apskritame narve gali būti sudėtinga, kaip ir iškirpti apskritimą iš popieriaus norint pridengti narvo dugną. Apskritame narve sunkiau išdėstyti ir laktas, nuo to gali nukentėti paukščiai su ilgesnėmis uodegomis (banguotosios papūgėlės arba nimfos). Uodegos plunksnos gali užsilenkti arba nulūžti nuo nuolatinio kontakto su grotelėmis. 

3. Ilgis ir aukštis

Kadangi paukščiai yra labiau įpratę judėti horizontaliai nei vertikaliai, rekomenduojame pirkti narvą, kuris yra didesnis pagal plotį. Tačiau rasti tokį narvą gali būti sudėtinga, nes dažniausia narvai būna aukštesni nei platesni.
Laimei, paukščiai gali greitai adaptuotis ir išnaudoti visą vertikalią erdvę kopdami narvo grotomis aukštyn ir žemyn. Skanėstus galima išdėlioti narvo dugne, taip raginant paukštį nusileisti būtent čia. Po kurio laiko čia paukštis pradės jaustis taip pat puikiai, kaip ir ant aukščiausios laktos. 

4. Tarpas tarp grotų

Tarpas tarp grotelių yra svarbus narvo parametras, į kurį būtina atsižvelgti prieš perkant narvelį paukščiui. Į tarpą tarp grotelių neturėtų tilpti paukščio galva, nes priešingai paukštis gali įstrigti, supanikuoti ir traumuoti save arba netgi pasikarti. Tinkamas atstumas tarp grotelių nimfoms arba neišskiriamiesiems yra apie 2 cm, banguotosioms papūgėlėms – apie 1,5 cm arba mažesni. 

5. Laktos

Dauguma narvų jau būna įrengti su medinėmis arba plastikinėmis laktomis. Patariama jas pakeisti natūraliomis medinėmis šakomis. Taip pat gerai būtų įrengti vieną plokščią laktą. Paukščiams, kurie negali pailsinti savo kojų ant skirtingo skersmens laktų, dažnai išsivysto rimtos kojų traumos.

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!