Ši elektroninė parduotuvė naudoja slapukus (angl. cookie). Pasirinkta kalba arba sesijos duomenys saugomi juose. Be slapukų el. parduotuvės funkcionalumas yra ribotas. Jeigu nesutinkate, spauskite čia.

Sutinku

Kuo naudinga balta žuvis?

Sausi pašarai su išskirtiniu ingredientu – balta žuvimi – ypatinga naujiena.  Šiai žuvų kategorijai priklauso menkės, merlangai, saidos, lydekos, plekšnės ir kt. Pašaro sudėtyje balta žuvis nurodoma pirmoje vietoje, vadinasi, jos maiste yra daugiausia. Kodėl verta augintinį šerti pašarais su balta žuvimi, pagrindiniai privalumai – šiame straipsnyje.

Sveikų baltymų šaltinis

Baltoje žuvyje yra labai daug baltymų. Sveikam organizmui ir ląstelių augimui užtikrinti baltymai yra būtini. Tačiau vieni baltymai yra sveikesni negu kiti. Vienas geriausių sveikų baltymų šaltinių – mažo kaloringumo, lengvai virškinama, maistingomis medžiagomis turtinga balta žuvis. Savaime suprantama, jog priklausomai nuo rūšies baltymų kiekis kiekvienoje žuvyje skiriasi, visgi balta žuvis – labai svarbus ingredientas tiek šunų, tiek kačių pašaruose

Tinka alergiškiems augintiniams

Balta žuvis ypač vertinga ir dėl jos sudėtyje esančių nepakeičiamų riebalų rūgščių, kurios gali padėti esant skaudančiai, pleiskanojančiai, pažeistai ar niežtinčiai odai. Taip yra todėl, kad baltoje žuvyje slypinčios ypač vertingos Omega-3 riebalų rūgštys gali padėti nuslopinti uždegimą, taip sumažindamos alerginių reakcijų intensyvumą. 

Vitaminų ir mineralinių medžiagų šaltinis

Balta žuvis turtinga B grupės vitaminų. Įdomu tai, kad šviesiose žuvyse yra daugiau B grupės vitaminų negu tamsiose. Baltų žuvų kategorijai priklausančios žuvys yra B grupės vitaminų šaltinis – jose gausu niacino (vitamino B3), vitamino B6 ir B12. B grupės vitaminai gerina odos, kailio ir nervų sistemos būklę.

Be to, balta žuvis pasižymi ir dideliu seleno kiekiu. Jis organizme veikia kaip antioksidantas ir stiprina imuninę sistemą.

Idealu turintiems viršsvorio

Balta žuvis yra puikus pasirinkimas augintiniams, turintiems viršsvorio. Pavyzdžiui, baltasis ešerys beveik iš viso neturi riebalų ir yra pati liesiausia pasaulyje žinoma žuvis. Kitos populiarios žuvys – lydekos, plekšnės, menkės taip pat turi labai mažai riebalų, dėl to yra tinkamos keturkojams, kuriems reikia numesti svorio.

Taip pat pašarai su balta žuvimi rekomenduojami senjorams, kurie dėl vyresnio amžiaus yra mažiau aktyvūs fiziškai.

Pasirinkus pašarą su balta žuvimi ir laikantis nustatytų šėrimo normų, ne tik garantuosite, kad augintinio dubenėlyje visada būtų ypač gardaus maisto, bet ir būsite ramūs dėl jo sveikatos.

Apdorojama...