Ši elektroninė parduotuvė naudoja slapukus (angl. cookie). Pasirinkta kalba arba sesijos duomenys saugomi juose. Be slapukų el. parduotuvės funkcionalumas yra ribotas. Jeigu nesutinkate, spauskite čia.

Sutinku

Geros šuns vedžiojimo manieros

Kad pasivaikščiojimas su šunimi teiktų malonumą augintiniui ir jums bei nesukeltų aplinkinių žmonių susierzinimo, pravartu laikytis kelių paprastų taisyklių. 

Pavyzdžiui, kai jūs vedžiojate savo augintinį, nemandagu leisti jam mindžioti svetimą veją ar ten šlapintis. Tinkamesnis būdas – vedžioti jį gatvėje arba ant šaligatvio ir leisti prieiti tik prie „nelygių“ vietų. Jeigu jūsų kaimynystėje nėra tokių vietų, vis tiek nedera leisti savo šuniui šlapintis ant kitų žmonių turto. Veskite jį greta žolės ruoželio, kuris eina tarp šaligatvio ir gatvės ar yra atokiau žmonių sodybų, augalų ir pašto dėžučių. 

Išmatų surinkimas yra kitas susirūpinimą keliantis dalykas. Neišeikite iš namų nepasiėmę plastikinio maišelio, kad galėtumėte surinkti šuns išmatas! Ir nepamirškite juo naudotis! Itin patogu naudotis specialiai dėklais su maišeliais.

Turite šunį, kuris labai greitai susijaudina? Atminkite, jog ne kiekvienam žmogui patinka šunys. Nemanykite, kad kiekvienas trokšta paglostyti šunį, kai jūs leidžiate, kad augintinis, tempdamas pavadėlį, nubėgtų prie praeivio ir šoktų ant jo pasisveikinti. 

Jeigu praeinantis žmogus pats nori pasisveikinti su jūsų augintiniu, galėsite tai leisti, kada žmogus prisiartins ir paklaus, ar gali paglostyti šunį. 

Tas pats galioja ir kitiems šunims. Įsitikinkite, kad kiti žmonės leidžia savo šunims bendrauti su jūsiškiu. Jeigu jūsų šuo loja, dauguma žmonių nebus linkę leisti savo šuniui artintis prie lojančio šuns ir patikrinti, ar tai draugiškas amsėjimas, ar agresija. Be to, jeigu turite mažą šunį, kuris loja ir gali staiga grybštelėti, nemanykite, kad tai „nieko tokio“, todėl kad kitas šuo yra didesnis. Joks šuo nemėgsta, kai jam įkanda, ir nesvarbu, kad jis sveria 60 kg, o „užpuolikas“ – tik 12 kg.

Atminkite, kad šuns vedžiojimas – tai šuns vedžiojimas su pavadėliu. Vedžioti šunį tai nereiškia jį „išsiųsti“ atlikti savo reikalų. Nesvarbu, kad jūsų nenervina šuns paliktos krūvos kieme. Jūsų kaimynams tai tikrai gali nepatikti. 

Tokio etiketo reikia laikytis parkuose, prekybos centruose, veterinaro kabinete ar bet kokiose kitose vietose, kurias Jūs aplankote kartu su savo augintiniu. Būdami atsakingi augintinių šeimininkai, galite gatves, kiemus ir parkus išsaugoti švarius ir jaukius, neversdami valdžios institucijų įvesti griežtų draudimų ir apribojimų šunims ir jų globėjams. Gero vedžiojimo!

Parengta pagal užsienio spaudą

Apdorojama...