Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: [email protected] arba +370 7 00 66066

Naujiena veterinarijos kabinete KIKA – paukščio lytį gali nustatyti iš plunksnos

2019-04-25
Naujiena veterinarijos kabinete KIKA – paukščio lytį gali nustatyti iš plunksnos

Kokia šio paukščiuko lytis – tai vienas dažniausių klausimų, užduodamų augintinių šeimininkų. Kartais vizualiai patinėlis nuo patelės praktiškai niekuo nesiskiria, tad kaip gi sužinoti gyvūno lytį? Ypatinga naujiena – veterinarijos kabinete KIKA atliekamas specialus DNR tyrimas iš paukščio plunksnos, kuris atskleis jūsų augintinio lytį.

Kodėl svarbu žinoti paukščio lytį?

Paprasčiausia priežastis – vardo sugalvojimas, juk kur kas lengviau augintiniui išrinkti vardą žinant patelė tai ar patinėlis.

Be abejo, lytį svarbu išsiaiškinti ir norint surasti augintiniui porelę, planuojant veisti tam tikros rūšies paukščius. Visgi jei nenorite sulaukti šeimos pagausėjimo (kiaušinių dėjimo), tačiau ieškote paukšteliui tos pačios lyties draugo ar draugės, šis tyrimas taip pat jums gali padėti.

Be to, lytį svarbu išsiaiškinti ir dėl bendravimo su paukščiu – skatinant neteisingą, per daug artimą ryšį su žmogumi, patelės gali pradėti dėti kiaušinius, o patinai gali rodyti dominavimą ir agresiją, tad tik žinodami paukščio lytį mes atitinkamai galime keisti savo elgesį. 

Kaip atliekamas tyrimas?

Paukščio lyties nustatymas – tai DNR tyrimas, kuriam taikomas PGR metodas paukščių lyties genomai nustatyti naudojant išrautų plunksnų epitelines ląsteles. Kadangi didžiosios dalies paukščių lyties neįmanoma vizualiai atskirti, šis tyrimas garantuoja 99% tikslumą.

„Norint sužinoti savo paukštelio lytį, jums tereikia jį atvežti į veterinarijos kabinetą KIKA. Tyrimui atlikti išraunamos 4–5 plunksnos. Jos išsiunčiamos į laboratoriją Ispanijoje ir per 7–10 darbo dienų paukštelio šeimininkui pranešame rezultatą“, – pasakojo parduotuvių tinklo KIKA veterinarijos gydytoja ir farmacijos vadovė Kamilė Ausmanė.

Paukščio lyties nustatymo tyrimo kaina – tik 15 eurų. Jis atliekamas Kaune, parduotuvėje KIKA esančiame veterinarijos kabinete (PLC „Mega“).

„Kaina prieinama kiekvienam, o turint omenyje, kad tai yra procedūra, kurią atliekame vieną kartą gyvenime, tikrai verta pasinaudoti šiuo išskirtiniu pasiūlymu“, – naujieną veterinarijos kabinete KIKA pristatė veterinarijos gydytoja ir farmacijos vadovė.

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas.