Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Kaip paruošti šunį parodai? Grožio procedūros nuo A iki Z ir ne tik

2019-01-09
Kaip paruošti šunį parodai? Grožio procedūros nuo A iki Z ir ne tik

Ar esi kada su savo šuneliu buvęs šunų parodoje? Galbūt jau dalyvavai, o galbūt tik pasigrožėjai nepriekaištingomis čempionų šukuosenomis, dailia jų eisena ir slapčia pasvajojai, kad būtų puiku, jei ir tavo keturkojis galėtų stovėti ant pakylos? Nežinai, nuo ko pradėti? Mes tau padėsime – dalinamės vertingais gyvūnų grožio specialistės, nuolatinės parodų dalyvės Kamilės Ausmanės patarimais, kaip paruošti šunį parodai.

Kas vertinama?

Šuniukas į parodas gali būti pradedamas vesti jau nuo 4 mėnesių. Tam jis turi būti kantriai ruošiamas, t. y. turi būti socializuotas, mokėti eiti su pavadėliu, klausyti komandų, turi atitikti veislės standartus, ir, aišku, žavėti savo nepriekaištinga išvaizda.

Pasak gyvūnų grožio specialistės Kamilės, turinčios ilgametę patirtį, prieš pradedant vesti į parodas, šunelį būtina pratinti stovėti ant stalo. Tai itin svarbu, mat dauguma grožio procedūrų ir teisėjų vertinimų atliekami ant specialaus stalo. Pratinant šunelį prie šios disciplinos, Kamilė pataria naudoti skanėstus arba žaisliuką. Kitas svarbus darbas – tai išmokyti šunį gražios eisenos ir tinkamo elgesio ringe. Tam taip pat pasitelkite skanėstus ir, aišku, apsišarvuokite kantrybe, juk čempionais netampama iš karto. 

Be disciplinos, ėjimo ringe, teisėjai vertina šuns anatomiją, kūno sudėjimą, judesį ir išvaizdą – kailį, dantis, akis. Visa tai kruopščiai apžiūrima parodos metu.

Grožio procedūros

Kaip turi atrodyti šuns išvaizda, padiktuos jo veislė. Trumpakailiams šunims užtenka, kad kailis būtų švarus, sveikas ir žvilgėtų, na, o ilgaplaukiai keturkojai reikalauja ypatingesnės priežiūros. Paprastai tokie šunys jau pradedami ruošti likus kelioms dienoms iki parodos. Pavyzdžiui, Maltos bišonai ir garbanotieji bišonai pradedami ruošti 1–2 dienas prieš parodą, o špicų veislės šunys – net ir prieš savaitę.

Purus mažas šuniukas

Maudymas

Ruošimasis parodoms prasideda nuo maudynių. Gyvūnų grožio specialistė Kamilė rekomenduoja maudant augintinį šampūną parinkti atsižvelgiant į šuns kailio tipą: šiurkštaus kailio šunims naudokite šiurkščiaplaukiams skirtus šampūnus, švelnaus kailio – kailį švelninančius, glotninančius. Jei norite, kad šuns kailiukas būtų pasipūtęs, naudokite kailio apimtį didinantį šampūną; jei siekiate, kad kailis atrodytų ryškiau, – spalvą ryškinantį šampūną

Džiovinimas

Išmaudžius šunį kailį patariama džiovinti džiovintuvu nustačius vidutinio karštumo kaitrą: prieš plauką, jeigu reikia, kad jis stovėtų, arba pagal plauko augimo kryptį, jeigu kailis turi būti glotnus. Svarbiausia, pasak gyvūnų grožio specialistės, kailį labai gerai išdžiovinti, kad neliktų drėgmės prie šaknų. Jeigu švelniaplaukio, ilgaplaukio šuns kailis pučiasi, elektrinasi, būtina naudoti antistatines priemones, nenuplaunamus kondicionierius, mažinančius kailio elektrinimąsi.

Kirpimas ir šukuosenos

Nuo kailio tipo ir augintinio veislės priklauso, ar šuo parodai kerpamas mašinėle, žirklėmis ar pešiojamas specialiomis šukomis („triminguojamas“).

Pešiojamasis šukavimas („trimingavimas“) – tai negyvo plauko išpešimas naudojant specialias šukas. Dažniausia pešiojami šiurkščiaplaukiai šunys, tokie kaip ryzenšnauceriai, foksterjerai, Vakarų Škotijos baltieji terjerai. Jei keturkojis dalyvaus parodoje, pešiojamuoju šukavimu („trimingavimu“) reikėtų pasirūpinti jau 2 savaitės prieš parodą.

Be abejonės, kokia bus augintinio šukuosena, taip pat priklauso nuo jo veislės. Pavyzdžiui, kerpant Vakarų Škotijos baltuosius terjerus formuojama pūsta galva, o šnauceriams paliekama barzda ir kirpčiukai, Jorkšyro terjerų kailiukas turėtų siekti žemę, o pudelio kailiui suteikiamos specialios formos.

Maltos bišonai, Jorkšyro terjerai, Ši Cu veislių šunys prieš parodą papuošiami aksesuarais: jiems veliamas kuodas, rišami kaspinėliai, dabinti „Swarovski“ kristalais.

Kitos procedūros

Tinkamai patrumpinti arba nukirpti nagučiai, pasak gyvūnų grožio specialistės Kamilės, – taip pat labai aktualus šuns priežiūros elementas ruošiantis parodoms. Nagučiai patrumpinami taip, kad netrukdytų formuoti pėdutės. Taip pat iškerpami plaukai iš vidinių pėdučių pusių.

Šuns ausys turi būti švarios, jei reikia, ausų plaukai pakarpomi.

Ruošiant augintinį parodai gali būti naudojamos ir kitos specialios priemonės, pavyzdžiui: pudra arba kreidelės, suteikiančios kailiui norimos spalvos; lakas, padedantis užfiksuoti šukuoseną, skystis šuns nosiai padažyti – jis paryškina ir suvienodina spalvą.

Keliaujant į parodą naudinga turėti įvairių purškiklių, kurie kailiui suteikia išskirtinio blizgesio, padeda kovoti su gelsvėjimu, dėmėmis.

Pavadėlis. Kokį išsirinkti?

Dalyvaujant šunų parodoje reikėtų pasirūpinti ir tinkamu parodiniu pavadėliu. Paprastai parodiniai pavadėliai gaminami iš suvytos virvelės ar plonos odos, taip pat gali būti naudojamos ir plonos grandinėlės. Svarbiausia pasirinkti tokį, kuris būtų patogus ir šuneliui, ir vedliui. Pavadėlis neturi būti ryškus, geriausia – šuns kailio spalvos: rudas, juodas, baltas. Maltos bišonams, Jorkšyro terjerams galite įsigyti ir puošnesnį pavadėlį – padabintą „Swarovski“ kristalais, karoliukais.

Smagių įspūdžių tau ir tavo keturkojui parodoje!

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!